i7 2600K ve ASUS P8P67-LE Sistem RAM Takviyesi

Kadd-i Müstesna

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Elimde 2x2GB Kingston CL7 1333 Mhz ram mevcut. Kingston Hyperx 4GB DDR3 1333MHz CL7 Bellek Kiti(2x2GB) Fiyatı

Sisteme ram takviyesi yapmak istiyorum ancak aynı ramlerden bir türlü bulamadım.
Bu nedenle aşağıdaki ramlerden birini almayı düşünüyorum.
Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram
Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Beast DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram

Bu ürünlerden herhangi birini alarak sistemi 12GB ram ile stabil çalıştırabilir miyim? Tereddütte kaldım.
Anakart ram desteği şu şekilde: Çift Kanal DDR3 2200(O.C.) / 2133(O.C.) / 1866(O.C.) / 1600(O.C.) / 1333 / 1066MHz

Yeni aldığım ramler 1333 Mhz olarak elimdeki ramlerle birlikte stabil çalışır mı? Çünkü elimdeki ramler CL7 ve alacaklarım CL9. Ayrıca hızları 1600Mhz.

Yukarıda linkini verdiğim ürünlerden hangisini almamı tavsiye edersiniz? Ya da bunların haricinde ram tavsiyeniz var mıdır?

Kendi kullandığım ramler 1.65V(Ancak XMP profili açılmadığı taktirde CL7 olarak çalışmıyor o nedenle 1.5V ile çalışıyor olabilir) ve bunun Sandy Bridge sistemlerde sıkıntıya neden olduğu iddia ediliyor.
Eğer sorun yoksa 1.5V veya 1.65V ram alsam elimdeki ramlerle birlikte çalışabilir mi?

Biraz uzun oldu ancak bu konudaki fikirlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

Özellikle bu anakartı kullanan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum. Bazı yabancı forumlarda 1600Mhz ram kullananların sistemi açamadıklarını okudum.

Şu anda laptopumda kullandığım RAM'ler;
Ekran Alıntısı.JPG

Ekran Alıntısı1.JPG

Görüldüğü gibi CL ve voltaj değerleri farklı. Ama ikiside 1600 MHz hızını destekliyor. Bence sizde 1333 MHz 8 GB RAM alsanız olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı