İ7-2630QM laptop performans problemi

format58

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, elimde i7 2630 QM işlemcili bir laptop var, lakin PC 2 gündür mavi erkan vermeye başladı. İlk olarak Adobe Reader yükledikten sonra mavi ekran verdi. Sonrasında yüklemeyi tekrardan kaldırdım. Daha sonra bir kez daha verdi. Sonrasında ekran kartı driver güncellemesi yaptım ve Windows derecelendirmesini çalıştırdım. 7.5 olan işlemci puanı 6.4'e düştü. Temizlik ve macun bakımı yeni yapıldı. Sorun yazılımsal mıdır? Yoksa işlemci mi bozuluyor demektir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyan etmiş olduğunuz minidump dosyasının içerisinde her hangi bir dosya bulunmamakta. Win7 orjinal olduğu için kullanıyorum, Win8.1 orjinal tedarik etmeden kullanmam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekran alıyorum sürekli. Daha önce nvidia ile ilgili bi yazı gördüm mavi ekran verdiğinde driver güncellemiştim eski sürüm yükledim düzeldi derken tekrar başladı mavi ekran vermeye. Şuan yazan tek yazı physical memory diyor sayıyor windows tekrardan başlıyor. Windows minidump dosyasının içi boş baktım. Sebebi ne olabilir kafayı yemek üzereyim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı