i7-2630QM laptopa Windows 10 mu, Windows 11 mi?

thisiskamil

Centipat
Daha fazla  
Selam. Sizce hangisini yüklemeliyim? Ve hangi sürümü? Home mi, Pro mu, Enterprise mi, education mu? Daha çok günlük kullanım ve Premiere, Photoshop için kullanıyorum. Oyun için değil. Dizüstü bilgisayar özellikleri:
ASUS K53sc laptop:
i7-2630QM
NVIDIA GT 520MX.
8 GB RAM.
500 GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Sizce hangisini yüklemeliyim? Ve hangi sürümü? Home mi, Pro mu, Enterprise mi, education mu? Daha çok günlük kullanım ve Premiere, Photoshop için kullanıyorum. Oyun için değil. Dizüstü bilgisayar özellikleri:
ASUS K53sc laptop:
i7-2630QM
NVIDIA GT 520MX.
8 GB RAM.
500 GB HDD.
Sisteme W10 Home kurun Pro gereksiz ram kullanıyor. Onun dışında iyi bir HDD ise 10 da sıkıntı yaşamazsınız zaten eğer daha fazla hızlandırmak isterseniz yardımcı olurum.

i7 2670qm win 11 çıktığından beri kullanıyorum sorunsuz ancak bazı uygulamalar açılmayabiliyor win11e gerekli olan donanım özelliklerini sorgulayan dosyayı sildiğimiz için. oyun performanslarını da test ettim çok bir fark yoktu.

i7 2670qm win 11 çıktığından beri kullanıyorum sorunsuz ancak bazı uygulamalar açılmayabiliyor win11e gerekli olan donanım özelliklerini sorgulayan dosyayı sildiğimiz için. oyun performanslarını da test ettim çok bir fark yoktu.
Fps artışı mı yoksa düşüklüğü mü gördünüz?

ASUS K53sc laptop:
i7-2630QM
NVIDIA GT 520MX.
8 GB RAM.
500 GB HDD.

Benzer özelliklerde ASUS laptop ben kullanıyorum,
Ve Windows 10 Pro şiddetle tavsiye ederim masaüstü bilgisarımda da o kurulu.
SanDisk 240 GB SSD taktım ve ekstra olarak sizde DVD okuyucu söküp SSD eklemesi yapabilirsiniz
Laptop özellikleri şöyle;
ASUS K53SD
i7 2630QM 16 GB 1333 MHz toplam 2666 MHz RAM (Kingston )
Ayrıca RAM slot sayısı bilgisayarınızda 2 adet olabilir ekleme yapabilirsiniz ileride
i7 2630QM ( maksimum 16 GB RAM takılabiliyor )
Ekran kartı biraz düşük bende NVIDIA GeForce 610 M
Ve orijinal ASUS 90 watt adaptörle kullanıyorum.

Sisteme W10 Home kurun Pro gereksiz ram kullanıyor. Onun dışında iyi bir HDD ise 10 da sıkıntı yaşamazsınız zaten eğer daha fazla hızlandırmak isterseniz yardımcı olurum.
2012de aldığım bir laptop ve 10 yıldır hdd performansı iyi gözüküyor "Hard disk sentitel"e göre. 10 yıllık laptop olmasına rağmen Health 100% gözüküyor.

Laptop win7 ultimate ile birlikte geliyordu. Ultimate'den home versiyona geçmek ne kadar mantıklı?

Yeni konular

Geri
Yukarı