i7 2670M Toshiba laptopta mavi ekran hatası

celal_1433

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
RAM
8gb ram
SSD veya HDD modeli
AFOX 240 GB SSD Toshiba 500 GB HDD
Ekran kartı
NVİDİA GEFORCE GT 525M ekran kartı
İşlemci
i7 2670M
Selam arkadaşlar, son 6 aydır laptopumda mavi ekran ve resetleme sorunu var ne yapıysam çözmüş değilim size sırası ile yaptığım işlemleri yazıyorum. Isınmadan kaynaklı düşüncesi ile macun yenileme ve hatta soğutucu ızgaraları değiştirdim düzelmedi, RAM'ları tek tek çıkararak denedim resetleme devam etti, ekran kartını devre dışı bırakıp Intel'in ekran kartını denedim düzelmedi, hard discleri tek tek taradım sağlık durumları iyi ve bad sectör yok Windows 10 sürücü kaynaklı düşünerek Windows 7 tekrar kurdum ama düzelmedi geriye bir tek işlemci kaldı.
Evet arkadaşlar yaptığım işlemler bunlar yabancı bir forumda mavi ekran için bir çözüm buldum en düşük işlemci gücünü %5 en yüksek işlemci gücünü %99 yapınca mavi ekran düzeliyor ama resetleme devam ediyor oda sanırım işlemci frekansını kısıtladığımdan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Bir de şöyle bir durum var OpenGL destekli oyunlarda resetleme yapmıyor ama DirectX destekli oyunlarda 10-15 dk sonra resetliyor sorun işlemcide mi arkadaşlar anlayamadım. Aşağıya minidump dosyalarını bırakıyorum yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Yok mu bir Allah'ın kulu şu minidump dosyalarını okuyacak ?

up

up

up

Dosya Ekleri

• IMG_20221025_210414.jpg
    IMG_20221025_210414.jpg
    127,4 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı