Toshiba Satellite C855-26 laptopta mavi ekran hatası

Bashiboss

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Toshiba Satellite C855-26 model (seri no: ZC342141r) (gerekli ise part no: Pscbye-06400JTE) dizüstü bilgisayarım mavi ekran verdi. BIOS ve chipset kaynaklı hata olduğunu düşünüp bunları güncelleştirmek istedim fakat ikisinin de linkine erişemedim. BIOS güncellemesi için kontrol ettiğimde en son 6.70 güncellemesi varken benim bilgisayarımda 6.80 yazıyordu. anlam veremedim..
İşlemci modelim Intel i5-3230M
Ekran kartı modelim AMD Radeon HD7500/7600 series

Bios model.PNG

Minidump dosyasını ve BIOS modelini ekteki dosyada paylaştım.

@Enes3078 @claus @KojiroHyuga04

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Etiketi atamadığınız için bize bildirim gelmemiş.

Hata sebebi BIOS güncellemesi kaynaklı değil onu bu arada belirtmek isterim.
Hata sebebi Atheros ağ sürücüsü.

Core Temp yazılımı görünüyor sistemde, doğru mudur?

Atheros sürücünüzü güncellemek için Donanım Kimliği paylaşırsanız yardımcı olurum sürücü sağlama konusunda.

Evet Core Temp programını indirmiştim laptop derecesine bakmak için, silmem gerekiyor mu onu acaba? Ek olarak etiketleme fikri aklıma sonradan geldiği için kendim çözüm bulmaya çalıştım Win8.1 format sonucu mavi ekran hatası alıyordum Windows 10 kurduğumda ise çok yavaş oluyordu sistem, bunun üzerine Atlas OS kurmayı denedim sistem hızı daha iyi durumda, bunda mavi ekran hatası almadım hiç Atheros ağ sürücüsü düzgün çalışıyor sanırım, fakat farklı bir sorunum oldu her defasında Windows Scrip Host hatası alıyorum ( Realtekupdate.vbs ) bunun çözümünü bulamadım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Evet Core Temp programını indirmiştim laptop derecesine bakmak için, silmem gerekiyor mu onu acaba? Ek olarak etiketleme fikri aklıma sonradan geldiği için kendim çözüm bulmaya çalıştım Win8.1 format sonucu mavi ekran hatası alıyordum Windows 10 kurduğumda ise çok yavaş oluyordu sistem, bunun üzerine Atlas OS kurmayı denedim sistem hızı daha iyi durumda, bunda mavi ekran hatası almadım hiç Atheros ağ sürücüsü düzgün çalışıyor sanırım, fakat farklı bir sorunum oldu her defasında Windows Scrip Host hatası alıyorum ( Realtekupdate.vbs ) bunun çözümünü bulamadım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Görseldeki dosya konumuna içi boş Realtekupdate.vbs isimli dosya oluştursam da çözülmedi

Görseldeki dosya konumuna içi boş Realtekupdate.vbs isimli dosya oluştursam da çözülmedi

@KojiroHyuga04

Dosya Ekleri

• donanım.PNG
    donanım.PNG
    15,1 KB · Görüntüleme: 15
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6,2 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı