i7 2670QM GT525M Sisteme Windows 10 Sürümü Önerisi

Peki güncel sürümün linki var mıdır?

Hocam USB ile temiz kurulum yapacağım. Boot menüde USB'yi seçtiğim zaman kurulum yerine böyle bir ekran geliyor;

5639A8AF-3A7E-41B0-B656-8820DD3FF567.png

@408157

Hocam USB ile temiz kurulum yapacağım. Boot menüde USB'yi seçtiğim zaman kurulum yerine böyle bir ekran geliyor;

Eki Görüntüle 1586671

@408157

ISO dosyasını nasıl yazdığınız önemli. Eğer sisteminiz UEFI destekliyorsa GPT olarak yazdırın ve boot menüden veya bu ayar her neredeyse UEFI CSM ya da CSM yerine UEFI seçin. Eğer UEFI olmadan sistemse ISO dosyasını MBR olarak yazdırın ve devam edin.

Son düzenleme:
ISO dosyasını nasıl yazdığınız önemli. Eğer sisteminiz UEFI destekliyorsa GPT olarak yazdırın ve boot menüden veya bu ayar herneredeyse UEFI CSM yerine UEFI seçin. Eğer UEFI olmadan sistemse ISO dosyasını MBR olarak yazdırın ve devam edin.

Yarın deneyeceğim. Olmaz ise haber ederim.

Hocam MBR olarak yazdırdım. F12 tuşuna bastığımda boot menüden USB'yi seçip enter yapıyorum kurulum ekranı yerine direk Windows'u açıyor.

@408157

ISO dosyasını nasıl yazdığınız önemli. Eğer sisteminiz UEFI destekliyorsa GPT olarak yazdırın ve boot menüden veya bu ayar her neredeyse UEFI CSM ya da CSM yerine UEFI seçin. Eğer UEFI olmadan sistemse ISO dosyasını MBR olarak yazdırın ve devam edin.

Hocam galiba sizde bilmiyorsunuz. Neyse sorun değil ben düz yükseltme işi ile yapayım o zaman. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Yarın deneyeceğim. Olmaz ise haber ederim.

Hocam MBR olarak yazdırdım. F12 tuşuna bastığımda boot menüden USB'yi seçip enter yapıyorum kurulum ekranı yerine direkt Windows'u açıyor.

@408157

Hocam galiba siz de bilmiyorsunuz. Neyse sorun değil ben düz yükseltme işi ile yapayım o zaman. Teşekkürler.

Bildirimi görmemiştim.

Sizin BIOS legacy BIOS mu yoksa UEFI mi? İlk önce bunu öğrenelim. Eğer USB'yi düzgün bir şekilde Rufus'la ISO dosyasını yazdırıp bootable olsaydı Windows'u açmayıp kuruluma geçerdi USB bellek üzerinden. Bir de isterseniz direkt boot menüden USB belleği seçmek yerine BIOS'a girip, boot menüye girip USB belleği 1.sıraya alıp save exit yapıp çıkmayı deneyin.

Bildirimi görmemiştim.

Sizin BIOS legacy BIOS mu yoksa UEFI mi? İlk önce bunu öğrenelim. Eğer USB'yi düzgün bir şekilde Rufus'la ISO dosyasını yazdırıp bootable olsaydı Windows'u açmayıp kuruluma geçerdi USB bellek üzerinden. Bir de isterseniz direkt boot menüden USB belleği seçmek yerine BIOS'a girip, boot menüye girip USB belleği 1.sıraya alıp save exit yapıp çıkmayı deneyin.

BIOS'um legacy. UEFI değil. USB'ye de düzgün yazdırdım kontrolde ettim. Orada sıkıntı yok. Daha önce denemiştim zaten. USB belleği 1. sıraya almayı deneyeyim.

Bildirimi görmemiştim.

Hocam USB birinci sıradaymış zaten.

2444190A-3AF6-4998-A776-55599E6E3EDF.jpeg

BIOS'um legacy. UEFI değil. USB'ye de düzgün yazdırdım kontrol de ettim. Orada sıkıntı yok. Daha önce denemiştim zaten. USB belleği 1. sıraya almayı deneyeyim.

Hocam USB birinci sıradaymış zaten.

Eki Görüntüle 1587488

Sanki USB belleğin kendisi boot menü içerisinde gözükmüyor. USB'nin üzerindeyken enter basar mısınız? Belki USB belleğinizi seçmek gerekiyor olabilir.

Sanki USB belleğin kendisi boot menü içerisinde gözükmüyor. USB'nin üzerindeyken enter basar mısınız? Belki USB belleğinizi seçmek gerekiyor olabilir.

Gözüküyor hocam. Ben o kısımda USB'yi çıkarmıştım, boot menüde takılı iken görünüyordu tıklayınca Windows'u açıyordu.

Gözüküyor hocam. Ben o kısımda USB'yi çıkarmıştım, boot menüde takılı iken görünüyordu tıklayınca Windows'u açıyordu.

Bence Rufus yerine Ventoy kullanıp deneyin. Hem daha basit ve daha kullanışlı. Ventoy'un ayarlarından MBR olarak ayarlamayı unutmayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gene Windows açılırsa farklı bir USB bellek ile deneyin.

Bence Rufus yerine Ventoy kullanıp deneyin. Hem daha basit ve daha kullanışlı. Ventoy'un ayarlarından MBR olarak ayarlamayı unutmayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Deneyeceğim.

Hocam kurulum ekranı geldi dosyaları filan yükledi bu ekran geldi bana biraz farklı gibi geldi ama.

DB0EA2F5-F874-4D77-BB0B-EEADCC1BA0E7.jpeg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı