i7 2670QM GT540M Laptop geç açılma sorunu

i72670qm

Hectopat
İyi günler arkadaşlar, 2011 yılında Amerika’dan alınan Sony Waio laptopumun açılış süresi ve kendini toplarması çok uzun sürmeye başladı ve buna çözüm arıyorum. HDD’den kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü laptop yeni açıldığında HDD kullanımı %100 gözüküyor, başlangıç uygulamaları önemli olanlar hariç kapalı. Bilgisayar açıldıktan 5 dakika sonra başlangıç uygulamaları yeni açılıyor. HDD 500 GB ve 100 GB kadarı boş, çözümüm SSD almak mı?

Virüs yok, peki teşekkürler.
Bir şey daha danışmak istiyorum işlemcim ekran kartıma oranla çok güçlü işlemci ağırlıklı bir oyunda düşük ayarlarda işlemci kullanımım %20 ekran kartım %100 oluyor, bu nedenle bu ekran kartım çıkarılabilir mi? Yerine mobile 960, 1050, 1050TI veya 960M gibi ekran kartları takılabilir mi?

Virüs yok, peki teşekkürler.
Bir şey daha danışmak istiyorum işlemcim ekran kartıma oranla çok güçlü işlemci ağırlıklı bir oyunda düşük ayarlarda işlemci kullanımım %20 ekran kartım %100 oluyor, bu nedenle bu ekran kartım çıkarılabilir mi? Yerine mobile 960, 1050, 1050TI veya 960M gibi ekran kartları takılabilir mi?
Çoğu diz üstü bilgisayarlarda ekran kartı değişimi imkansız ya da çok yüksek maliyetli oluyor. Eğer oyuna ağırlık vermek istiyorsanız haricen ekran kartı kullanımı ile ilgili çok sayıda kılavuz mevcut internette. İstediğiniz ekran kartını haricen bir adaptör ile, ufak bir ameliyat sonrası bağlayabiliyorsunuz.

Çoğu diz üstü bilgisayarlarda ekran kartı değişimi imkansız ya da çok yüksek maliyetli oluyor. Eğer oyuna ağırlık vermek istiyorsanız haricen ekran kartı kullanımı ile ilgili çok sayıda kılavuz mevcut internette. İstediğiniz ekran kartını haricen bir adaptör ile, ufak bir ameliyat sonrası bağlayabiliyorsunuz.
Peki teşekkürler dostum. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı