İ7 2670QM ve GT540M ile düşük FPS sorunu

Mustafaydogdu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Daha önce konu açmıştım ısınmayla ilgili... Sonunda ısınma problemini yendik fakat belki yazılımsaldır diye Windows 8.1 RTM kurmuştum. Şuanda oynadığım oyunlara girdiğimde 10 fps'yi geçemiyorum.. Driverlarım güncel. Yardımcı olabilecek var mı?

İşlemci Intel Core i7 2670QM
Ekran kartı Nvidia GeForce GT540M
Packard Bell Easy Note TS11-HR

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk mesajımda zaten güncel olduğunu belirttim, aynı zamanda test amaçlı Intel'i aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıpta denedim fakat aynı.. yollayayım ısı değerlerini..
Dl4Ygy.png

değerler biraz yüksek görünebilir fakat önceden 95'in altına düşmüyordu... aynı zamanda görev yöneticisine baktım şimdi lol'ün +85 cpu kullandığını gördüm..

Daha dün termal macun değişikliği yapıldı, CPU'yu zorladığı için ısındığını düşünüyorum.. Onun dışında boşta kullanırken 35-45 derece arası oluyor

Bilgisayarım sürekli yüksek performansta zaten ve sürekli fan bakımı yaparım ne zaman açsam fan tertemiz.. Termal macun değişimi de casper yetkili servis tarafından yapıldı

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı