i7 2670qm sistemde Windows 8.1 nasıl kurulmalı?

Tuncay Kantarcı

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
FBI ajanı
Dizüstü bilgisayar kullanıcısıyım. Sistemim şu şekilde;

NVIDIA GeForce GT525M 1GB.
Intel Core i7 2670QM 2.20 GHz.
4 GB DDR3 1333 MHz.
320 GB HDD.

Öncelikle sistemim ısınma sorunluydu. Boşta 80 oyunlarda 90 dereceyi geçiyordu. Yaklaşık 1 yıl önce macunu yeniledim. Boşta 58'lerde oyunda 75 derecelere çıkıyor. Isınmada sorun yok.

Eski HDD ölmüştü yenisi olarak şunu aldım;

Bu sistemde şu an Windows 7 kullanıyorum. Ve oldukça yavaş geliyor. Windows 8.1'e geçmeyi düşünüyorum. Ama temiz kurulum yapsam USB UEFI desteklemiyor. Bilgisayarımın daha hızlı ve stabil çalışması için yükseltme mi yapmalıyım? Yoksa içindeki her şeyi silip format mı atmalıyım?

Son düzenleme:
Dizüstü bilgisayar kullanıcısıyım. Sistemim şu şekilde;

NVIDIA GeForce GT525m 1GB.
Intel Core i7 2670qm 2.20 GHz.
4 GB DDR3 1333 MHz.
320 GB HDD.

Öncelikle sistemim ısınma sorunluydu. Boşta 80 oyunlarda 90 dereceyi geçiyordu. Yaklaşık 1 yıl önce macunu yeniledim. Boşta 58'lerde oyunda 75 derecelere çıkıyor. Isınmada sorun yok.

Eski HDD ölmüştü yenisi olarak şunu aldım;

Bu sistemde şu an Windows 7 kullanıyorum. Ve oldukça yavaş geliyor. Windows 8.1'e geçmeyi düşünüyorum. Ama temiz kurulum yapsam USB UEFI desteklemiyor. Bilgisayarımın daha hızlı ve stabil çalışması için yükseltme mi yapmalıyım? Yoksa içindeki her şeyi silip format mı atmalıyım?

Hocam sisteminden kötü bir sistem kullanıyorum, Windows 10'da sıkıntısız kasmasız çalışıyor, eğer 2.ci slot varsa 2 GB bile olsa RAM ekle sistem hızlanır, bende de HDD kullanıyorum, tabii ki Windows 8.1 geçsen daha iyi performans alırsın fakat Windows 10'a geçsen, Windows 8.1 göre kasma olarak çok az fark var.

Merhabalar,
Sistemin daha stabil çalışması için her şeyi silip format atmalısınız.Bütçenizi arttırıp HDD yerine SSD bir disk kullanırsanız çok daha iyi performans elde elde edebilisiniz.Bende de i7 2630QM, 8gb ram, 1gb AMD Radeon HD 5000'li bir dizüstü sistem var.120 gb'lık bir SSD kullanmaktayım.HDD'ye nazaran çok daha hızlı açılış süresi ve daha kısa işlem süresi sunuyor.

Hocam onu zaten çok önceden deneyip kontrol ettim. UEFI hatası verdi yani USB ile kurulumu desteklemiyor. Çok eski bir laptop. Desteklememesi normal.

Hocam bende çok eski laptoplara bu yöntemle Windows 8.1 kurdum. Bence siz yinede önceki mesajda yazdığım gibi Rufus programından UEFI yerine MBR'yi seçerek flash belleğe Windows 8.1 yazdırın sonrada BIOS'tan o flash belleği seçmeyi deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı