i7-2670qm ve GeForce 410M vs i5-4200U ve GT 740M laptop

hsyneken

Centipat
Daha fazla  
İki adet notebook var elimde, oyun oynuyorum. Sizce hangisi işimi görür? Birisini devamlı kullanmak istiyorum.

1. sistem.

• i7-2670qm
  • 8 GB RAM.
  • 410M 1 GB.
  • SSD.

2. sistem.

• i5-4200U
  • 8 GB RAM.
  • GT 740M 2 GB.
  • SSD.

Hangisi daha iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci sistem tabii ki. GeForce 410M oyun için genellikle zayıf kalır.
GT 740M de öyle ancak tabii ki 410M'e koyar. ETS2'de bile düşükte açar muhtemelen. Bu arada 2. sistemin işlemcisi U serisi yani düşük güç tüketimine sahip düşük güçlü işlemci. Bunu da atlamadan seçin laptopu.

U serisi işlemciler, HQ serisi işlemcilere göre daha düşük performanslıdır. QM ise 4 çekirdekli mobil işlemci olduğunu ifade ediyor İ7 için.

GT 740M de öyle ancak tabii ki 410M'e koyar. ETS2'de bile düşükte açar muhtemelen. Bu arada 2. sistemin işlemcisi U serisi yani düşük güç tüketimine sahip düşük güçlü işlemci. Bunu da atlamadan seçin laptopu.

U serisi işlemciler, HQ serisi işlemcilere göre daha düşük performanslıdır. QM ise 4 çekirdekli mobil işlemci olduğunu ifade ediyor İ7 için.
önerin hangisi olur u serisinde hd grafik canımı cok sıkıyor metin2 bile kasma yapıyor kapatma sansım varsa 2. sistem daha iyi gibi

önerin hangisi olur u serisinde hd grafik canımı cok sıkıyor metin2 bile kasma yapıyor kapatma sansım varsa 2. sistem daha iyi gibi
1. sistem işlemci açısından iyi ancak 410M için oynayacağın oyunun testini yutuptan izlemelisin. İzlediğin test tatmin etmiyorsa daha iyi ekran kartlı sistemlere bakmalısın. Yeni nesillerde U serisi tercih edilebilir ancak eski nesillerde pek önermiyorum. Ancak yine de 2. sistemin testini de izle. Belli olmaz belki U serisi işine yarar.

Önerin hangisi olur u serisinde HD grafik canımı cok sıkıyor Metin2 bile kasma yapıyor kapatma sansım varsa 2. sistem daha iyi gibi.

İlk sistemdeki işlemci açısından iyi gibi lakin GeForce 410M ile genellikle eski oyunları oynayabilirsiniz, GT 740M ile daha iyi performans alırsınız GTA 5'i de düşük grafiklerde falan oynarsın.

Geri
Yukarı