i7 2700K Sisteme 3500 TL'ye Upgrade

Yalnız vakit geçirmeyi çok sevdiğim şu sitede dikkat ettiğim birşey var ve gerçekten çok acı. Konu açan birinin sorusunu daha okumadan direk sistem yazıyorlar ve zaten gördüğüm kadarıyla ezbere hep aynı sistemler. G43-G45-G65, r290 yada GTX780,para varsa 4770 yoksa 4670, ram,hdd,ssd.....ve soruyu sorana bir kişide çıkıp demiyor ki bilgisayarda ki amacın ne? Ne yapacaksın? Sormadan bu kesin oyun oynar, hemen ekran kartını yapıştır, gerisi çok önemli değil. Merak ediyorum bu sitede ekran kartı dışındaki parçadan anlayan kaç kişi var?Bence bir elin parmaklarını geçmez. Valla okurken sıkılıyorum aynı mesajları, çoğuda copy-paste zaten. Biraz daha bilgi amaçlı paylaşımlar olsa daha çok sevineceğim, fakat maalesef bu yok bu sitede....

Söylediklerinin hepsine katılıyorum, ancak ekleyeceğim bir kaç cümle daha var. Yazının uzun olmasından dolayı uzatmak istemediğinden yazmadığını düşünüyorum. Sistem toplayacak adama ne tür bir ekranı var hiç mi hiç sorulmuyor. Hemen R9 290x veya GTX 780Ti'yi yapıştırıveriyorlar para 3000 TL üzeriyse. Ya kardeşim sen adamda Full HD Tv olup olmadığını dahi bilmezken neden 2K ekranda oyun oynatacak kart öneriyorsun! Belki adamda o bile yok. R9 290 veya GTX 770/780 fazlasıyla yeterli 1080p için. Onun yerine adam akıllı sistem önerin işlemci ve ana kartı düzgün olan. Sistemin en sık değişen parçası için nedir tüm parayı harcamak? GTX 780 ile 4 yıl Ultra oynarken Ti ile 5 yıl oynarsın yani aradaki fiyat farkına elinde adam akıllı bir ekran yoksa eğer değmez. Çünkü sunduğu özelliklerden tam anlamıyla yararlanamadıktan sonra fazladan 1 yıl Ultra için 600 TL çöpe atılır mı ya! 1080p olanlar için konuşuyorum en güzeli x70'ler ile her 4 yılda bir takılmanız, emin olun 780Ti gibi kartlara harcadığınız paralardan daha az para ile daha uzun süre Full Ultra oyun oynayacaksınız...

Diğer sitelerin hali çok acı, emin ol bu sitenin moderatörleri sistemden anlamasa 1 dakika durmam ama en akıllı tercih yine bu sitede var.

Bu arada sistem isteyen arkadaşın işlemcisi gayet iyiymiş, onu ellemeden şimdi bir sistem kuracağım...

Sıvı ve hava soğutması aynanda olunca çok süper oluyor :D.

Ben soruyorum arkadaşım. Bu garezin nedir ? :D.
İlk espri yaptığını anlamadım rapor ediyordum neredeyse. :D Sıvı+hava soğutma bir arada süper oluyor, hmm... :confused:

Son düzenleme:
Söylediklerinin hepsine katılıyorum, ancak ekleyeceğim bir kaç cümle daha var. Yazının uzun olmasından dolayı uzatmak istemediğinden yazmadığını düşünüyorum. Sistem toplayacak adama ne tür bir ekranı var hiç mi hiç sorulmuyor. Hemen R9 290x veya GTX 780Ti'yi yapıştırıveriyorlar para 3000 TL üzeriyse. Ya kardeşim sen adamda Full HD Tv olup olmadığını dahi bilmezken neden 2K ekranda oyun oynatacak kart öneriyorsun! Belki adamda o bile yok. R9 290 veya GTX 770/780 fazlasıyla yeterli 1080p için. Onun yerine adam akıllı sistem önerin işlemci ve ana kartı düzgün olan. Sistemin en sık değişen parçası için nedir tüm parayı harcamak? GTX 780 ile 4 yıl Ultra oynarken Ti ile 5 yıl oynarsın yani aradaki fiyat farkına elinde adam akıllı bir ekran yoksa eğer değmez. Çünkü sunduğu özelliklerden tam anlamıyla yararlanamadıktan sonra fazladan 1 yıl Ultra için 600 TL çöpe atılır mı ya! 1080p olanlar için konuşuyorum en güzeli x70'ler ile her 4 yılda bir takılmanız, emin olun 780Ti gibi kartlara harcadığınız paralardan daha az para ile daha uzun süre Full Ultra oyun oynayacaksınız...

Bu arada sistem isteyen arkadaşın işlemcisi gayet iyiymiş, onu ellemeden şimdi bir sistem kuracağım...

İlk espri yaptığını anlamadım rapor ediyordum neredeyse. :D Sıvı+hava soğutma bir arada süper oluyor, hmm... :confused:
Kısaca anlatmak istediğimi siz uzunca anlatmışsınız. Ağzınıza, yüreğinize sağlık.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı