i7 3. nesil PC'ye Windows 8.1 kursam rahatlar mı?

Geroyain

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
HDD
Ekran kartı
İntel HD Graphics 4000 ve GT 630m
Anakart
casper
İşlemci
İntel i7 3. nesil
Sistem o şekilde. Oyunlar çok feci kasıyor ve PC hemen ısınıyor. Windows 8.1 kursam daha rahat oynatır mı? Şu an Windows 10 kurulu.

SSD alın düzelir.

Hocam halihazırda bir SSD vardı fakat PC ısınmasından dolayı yandı 😅

Windows arayüzü rahatlayabilir, ama oyun konusunda umduğunuz performans farkı olmaz.
O ekran kartı ne yazikki yetersiz. 2014 yılından bu yana olan oyunların bile çoğunu kaldırmakda zorlanır.
Özetle hayır, rahatlamaz.

Hocam aman aman çok yüksek sistem isteyen oyunlar oynamıyorum. Warband gibi eski ve sistemin her halükarda kaldıracağı oyunlar oynamama rağmen oynattırmıyor.

8.1 veya 10 arasında değişim yapman çok bir fark edeceğini düşünüyorum. sistem özellikleriniz zaten çok da iyi değil. hangi oyunları kastediyorsunuz?

bizim evdeki eski tabut Acer aspire 5742g model bir laptop var. i5 580m GT 420M 8 GB ram var.
Windows 7 den Windows 10 a yükselttigimde tam tersi oyun performansı 5 FPS kadar arttı.

8.1 veya 10 arasında değişim yapman çok bir fark edeceğini düşünüyorum. Sistem özellikleriniz zaten çok da iyi değil. Hangi oyunları kastediyorsunuz?

Bizim evdeki eski tabut Acer Aspire 5742g model bir laptop var. i5 580M GT 420M 8 GB RAM var.
Windows 7'den Windows 10'a yükselttigimde tam tersi oyun performansı 5 FPS kadar arttı.

Mount&blade: Warband gibiçok sistem istemeyen bir oyun oynuyorum ama pek oynuyorum denemez.

Geri
Yukarı