i7-3370 sistem yükseltme tavsiyesi

Başar Özdere

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba. Arkadaşımın eski bir bilgisayarı var ve artık oyunları pek oynayamıyor. Sistem özellikleri: i7 3370, GT 640, 8 GB RAM. Arkadaşım; CS:GO, Valorant ve Assetto Corsa gibi çok fazla sistem gereksinimi istemeyen oyunlar oynuyor. Bu oyunları düşük-orta ayarlarda oynatacak yükseltme tavsiyelerinizi bekliyorum. Ben ikinci el RX 550 olabilir diye düşündüm ama fikirlerinizi bekliyorum. Kasa, Casper marka bu arada, toplama değil, modeli de P6-230ET.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU modeli nedir? Kaç W bir PSU? Casper PC olduğundan dolayı muhtemelen 300W falandır.

Eğer PSU düşükse PSU + ekran kartı takviyesi yapman yeterli. Bu arada sistemde SSD var mı?
PSU 300W'mış şimdi baktım internetten. Sistemde SSD yok ama büyük ihtimalle arkadaş almak istemez çünkü gün içinde en fazla 2-3 saat oyun oynar. Yani sadece idare edecek bir yükseltme yapmak istiyor. PSU yükseltmeden mümkün değil yani? PSU ve GPU tavsiyeleriniz neler?

PSU 300W'mış şimdi baktım internetten. Sistemde SSD yok ama büyük ihtimalle arkadaş almak istemez çünkü gün içinde en fazla 2-3 saat oyun oynar. Yani sadece idare edecek bir yükseltme yapmak istiyor. PSU yükseltmeden mümkün değil yani? PSU ve GPU tavsiyeleriniz neler?
Bütçeniz nedir?
Bu arada PSU etiketi varsa paylaşır mısınız? 12V değeri önemli. Eğer 12V değeri yüksekse GTX 750 Ti alıp devam edebilirsin PSU değiştirmeden.

Bütçeniz nedir?
Eğer PSU değiştirmek istemiyorum dersen ikinci el 400-450 TL'ye GTX 750 veya Ti alabilirsin.
Bu arada PSU etiketi varsa paylaşır mısınız? 12V değeri önemli.
Bütçe belli değil ama çok yüksek meblalar harcamak istemiyor 500-600 TL civarı harcar büyük ihtimalle. Yarın atarım PSU etiketini bulup. Teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Bütçe belli değil ama çok yüksek meblalar harcamak istemiyor 500-600 TL civarı harcar büyük ihtimalle. Yarın ararım PSU etiketini bulup. Teşekkürler ilgilendiğiniz için.
Tamamdır hocam, atınca bilgi gelsin diye mesaj yazıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı