i7-3610QM 1.20GHz üstüne çıkmıyor

LordDeku

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, iyi forumlar. Intel(r) Core(tm) i7-3610QM CPU @ 2.30GHz işlemcim boştayken ve oyun oynarken maksimum 1.20GHz'ye kadar çıkıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Ekteki resim stres testi sırasında aldığım bir ekran görüntüsüdür.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    71,5 KB · Görüntüleme: 40
%1 kullanımda olduğu için kendini kullanma ihtiyacı hissetmemiş. Cinebench testine falan sok bakalım orada ne kadara kadar çıkacak. Ayrıca frekans, sıcaklık vb değerlere bakman için görev yöneticisi yerine HWiNFO öneririm.

Bu durumda BIOS ile alakalı demektir formattan sonra devam ediyor ise BIOS'dan Intel Turbo Boost özelliği aktifmi ona bir bakın, eğer gine olmazsa donanımsal sorun vardır diye düşünüyorum.

%1 kullanımda olduğu için kendini kullanma ihtiyacı hissetmemiş. Cinebench testine falan sok bakalım orada ne kadara kadar çıkacak. Ayrıca frekans, sıcaklık vb değerlere bakman için görev yöneticisi yerine HWiNFO öneririm.
Oyunlardaykende bakıyorum fakat her durumda maksimum 1.20GHz kullanıyor. Teste sokunca bir belirti vereceğini düşünmüyorum.
Bu durumda BIOS ile alakalı demektir formattan sonra devam ediyor ise BIOS'dan Intel Turbo Boost özelliği aktifmi ona bir bakın, eğer gine olmazsa donanımsal sorun vardır diye düşünüyorum.
Deneyeceğim hocam.

Oyunlardayken de bakıyorum fakat her durumda maksimum 1.20GHz kullanıyor. Teste sokunca bir belirti vereceğini düşünmüyorum.

Sıcaklıklar ne alem? Ayrıca görev yöneticisi de bu değerlere bakmak için pek iyi değil bence. HWiNFO gibi yerlerden bak. Örneğin bende i7-6700HQ'da görev yöneticisinde 2.21GHz civarı gösterirken CPU-Z'de 3.1GHz gibi gösterebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı