i7 3630K ve GTX560 sisteme yükseltme

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.

Samsung 840 pro sata 256 gb iyi olabilir ancak fiyatından çok sistemi baştan kurmak ciddi zaman alacak bir iş.
(yazılımların kurumu pluginler vb. ayrıca windows 8 upgrade versiyon önce 7 kurmam gerekiyor)
şimdilik ocz vertex ssd cachle performanslı çalışıyor diye düşünüyorum. Düşük bütçeli arkadaşlara öneririm aynı sistemde sadece ssd ile kurulum yapıp denemiştim, sadece ssd varken performans 10 ise ssd cachingle beraber 8,5 denebilir.

Ekran kartı konusu biraz kafamı karıştırıyor şirkette quadro kullanıyorum ve bir quadro karta o kadar para vermek gerektiği fikrine hanüz alışamadım, performans farkı ancak 5200 ya da 6000 serisi bir kartta ön plana çıkıyor onda da çok tetmin edici değil. Asus gtx 980 rog ya da gtx titan kullanan arkadaşlardan performanslar hakkında bilgi alabilirsem karşılaştırma şansım olacak. Bu tarz kartlara yönelebilirim söylediğiniz gibi ve ya daha uygun fiyatlı ama performansını denediğiniz kartları da önerebilirsiniz.

Bu tip bir upgrade için önereceğiniz ups var mı?

Ram konusunda kimse yorum yapmamış, 64 gb olubiliyor sistem maliyeti 1100 tl civarında bu tip bir opgrade de sanırım ekran kartı iyileştirildikten sonra yapılmalı.

Bir de zamanında iyi bir sıvı doğutma alamamıştım, şu anda çift fanlı bakır alüminyum bir blok var öneriler doğrultusunda ondan da kurtulmak isterim. Kasa cooler master rc2.

32 GB RAM fazla bile. Gereksiz upgrade olur. Soğutmanın markası ne ? Ayrıca GTX970 işinizi fazlasıyla görecektir.

Sogutma coolermaster hyper evo uzeri 2 adet fan var. Ram konusu biraz cetrefilli vrayde aydinlatma sayisini veya proxyleri dogrudan etkiliyor maalesef. Gtx 970e bakiyorum, render icin kullanan arkadaslar varsa yorum yapabilir mi?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı