i7-3630Qm boştayken 60 derece

EmirhnBey

Femtopat
Daha fazla  
Hepinize merhabalar arkadaşlar, termal macunumu değiştireli 3 gün olmadı ve değiştirirken de PC formatladım. İşlemci kullanımı ve temp dereceleri işlemcim önceden i3-3110M di ve i7-3630Qm'e yükselttim. PC'de soğutucu var, bugün FPS droplarda girmeye başladı. Ne yapacağım bilgi verirseniz?

İşlemci: i7-3630qm
Anakart: Intel HM-76
Ekran kartı: AMD HD 8570M.
RAM: 8 GB.
HDD: 500 GB.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    90,7 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemci ısınmasıyla ünlü zaten yapabileceğin pek birşey yok. Bu işlemciye sahip bir laptop elime geçmişti. Termal macun yenileyip temizlediğim halde internette falan gezerken 70-80 derecede çalışıyordu.

Hepinize merhabalar arkadaşlar, termal macunumu değiştireli 3 gün olmadı ve değiştirirken de PC formatladım. İşlemci kullanımı ve temp dereceleri işlemcim önceden i3-3110M di ve i7-3630Qm'e yükselttim. PC'de soğutucu var, bugün FPS droplarda girmeye başladı. Ne yapacağım bilgi verirseniz?

İşlemci: i7-3630qm
Anakart: Intel HM-76
Ekran kartı: AMD HD 8570M.
RAM: 8 GB.
HDD: 500 GB.
Eger laptopunun fanlari islemcin 60 derece olmadan calismiyorsa yapabilecegin bir sey yok. Bunun laptopuna bir zarari da yok, sadece ureticinin secimi. Secimi derken laptopu zarar gormeyecegi sicakliklarda tutarken fanlari da gereksiz calistirmayip iclerini toz doldurmamayi secmis. Yani hersey normal.

Peki anladım teşekkür ediyorum bu ısınma kısacası işlemciye zarar vermiyor diye algıladım.
Ama FPS drop sorununu anlamadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı