Çözüldü i7-3630QM High Sierra için config hazırlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eren T.

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
RAM
Samsung 1600 MHz DDR3 10240 MB Dual Channel
SSD veya HDD modeli
PNY CS900 480 GB 500-550 MB/s
Ekran kartı
HD Graphics 4000 32 MB/NVIDIA GeForce GT 630M 2 GB
Anakart
TOSHIBA SATELLITE P875-320
İşlemci
Intel Core i7-3630QM 2.40 GHz 4 core 8 threads
Son düzenleyen: Moderatör:
1691175232333.png

Böldüm zaten hocam. @566156

Disk izlencesinde görünmüyor da o kısım, o yüzden demişim. Şu rehberime bakın tüm diskler görünmüyor herhalde, tüm disklerin gözükmesini sağlayın:

85 GB'lık alana kuracağız, doğru mu?

Not: View kısmının şurası olması lazım eski arayüz kafanı karıştırmasın:
1691175450042.png

Disk izlencesinde görünmüyor da o kısım, o yüzden demişim. Şu rehberime bakın tüm diskler görünmüyor herhalde, tüm disklerin gözükmesini sağlayın:

85 GB'lık alana kuracağız, doğru mu?

Not: View kısmının şurası olması lazım eski arayüz kafanı karıştırmasın:
Eki Görüntüle 1890003

Doğrudur. Hemen deneyeyim.

Maalesef gözükmüyor. @566156 bir de çok uzun boot ediyor normal mi? NVDA Startup gibi bir şey çok uzun sürüyor.

Son düzenleme:
Maalesef gözükmüyor. @Cl0ver bir de çok uzun boot ediyor normal mi? NVDA Startup gibi bir şey çok uzun sürüyor.
Web driver etkinleştirme argümanı girdim, belki ondandır. Çeviri kullanıp attığım link'e bir göz atın bence hocam.

Ya da şunu deneyin:
Windows üzerinden paragon hard disk manager ile o kısmı APFS formatlayın. Belki gözükür.

Web driver etkinleştirme argümanı girdim, belki ondandır. Çeviri kullanıp attığım link'e bir göz atın bence hocam.

Ya da şunu deneyin:
Windows üzerinden paragon hard disk manager ile o kısmı APFS formatlayın. Belki gözükür.

Hocam attığınız Reddit linkinde adamda Disk İzlencesinde gözükmüş ama Install kısmında kilitliymiş. Şimdi APFS olarak formatlamayı deneyeceğim.

@566156

IMG_20230804_222727.jpg

Son düzenleme:
Ben 60 GB ile Monterey kurmuş adamım. Bence sorun kextlerde veya configde veya driverlarda. Daha düşük bir sistem mi kurup Catalina geçsem acaba 🤔
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

macOS içinden silmeyi dene diyenler de var. Sorun kesinlikle alan değil bence.

Pardon, kötü ingilizcem biraz. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

macOS içinden silmeyi dene diyenler de var. Sorun kesinlikle alan değil bence.

Pardon, kötü ingilizcem biraz. :D

İlle de diski formatlatacak. Olmasa da bilgiler gidecek. Ayvayı yedim galiba. MacOS kurmak zorundayım çünkü aşığım tasarımına.

Geri
Yukarı