Çözüldü i7 3770 1660 Super sistem oyun oynarken kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wobian

Centipat
Daha fazla  
Oyun oynarken bilgisayarım aniden kapanıyor ve sonradan açtığımda sorunsuz açılıyor. Şu ana kadar Battlefield 1, God of War ve League of Legends'da başıma geldi.
Sistemim:

Gigabyte H-61 anakart, i7 3770 işlemci, GTX 1660 Super ekran kartı, 4+4 RAM, 600W Xigmatek PSU ve 500 GB Samsung SSD.

İşlemci genel olarak ısınıyor fakat kapanmasını gerektirecek kadar değil.

Çözüm
Aşağıdaki testi uygula ve test sırasında kapanıp kapanmadığını da söyle.

Çözüm

SSE seçip max. sıcaklığı 103'e sınırladım 1. dakika 26. saniyede aşırı ısınma yüzünden yükten indirdi.

Siteye girip bu yazdıklarımı yazarken kapandı ve 20 saniye sonra falan tekrar açabildim.

SSE seçip Max. Sıcaklığı 103'e sınırladım 1. dakika 26. saniyede aşırı ısınma yüzünden yükten indirdi.

Siteye girip bu yazdıklarımı yazarken kapandı ve 20 saniye sonra falan tekrar açabildim.

Isınma sorunu var. OCCT PSU testi ekran kartına da yük bindiriyor bildiğim kadarıyla. Onun ısıları ne durumda?

Isınma sorunu var. OCCT PSU testi ekran kartına da yük bindiriyor bildiğim kadarıyla. Onun ısıları ne durumda?

65-70 civarında, zaten oyun oynarken de sıcaklık anlamında bir sorun yaşatmadı ekran kartı. İşlemci ısınıyor yük altında 85 civarı oluyor fakat bu sıcaklıkta kapanmaması gerekiyor diye biliyorum

65-70 civarında, zaten oyun oynarken de sıcaklık anlamında bir sorun yaşatmadı ekran kartı. İşlemci ısınıyor yük altında 85 civarı oluyor fakat bu sıcaklıkta kapanmaması gerekiyor diye biliyorum

Bu testi tekrar yapmanda fayda var. Aşırı ısınma yüzünden yükten indirdi diyorsun, oyunlarda 65 derece bilgisayarı kapatmaz.

Testi 2 kez daha yaptım ikisinde de sıcaklığı maksimum 100'e ayarladım ilkinde kapandı diğerinde kapanmadı. Ekran kartında sorun yok 60 civarlarında takılıyor fakat işlemci hemen 100 dereceyi görüyor. Yine de benim anlamadığım oyunlarda taş çatlasa 90 görüp kapanıyor.

Testi 2 kez daha yaptım ikisinde de sıcaklığı maksimum 100'e ayarladım ilkinde kapandı diğerinde kapanmadı. Ekran kartında sorun yok 60 civarlarında takılıyor fakat işlemci hemen 100 dereceyi görüyor. Yine de benim anlamadığım oyunlarda taş çatlasa 90 görüp kapanıyor.

Kısıtlamana rağmen böyle oluyor. Bu işlemcinin bakımları ne alemde? Soğutucusu nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı