Çözüldü i7 3770 1660 Super sistem oyun oynarken kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wobian

Centipat
Daha fazla  
Oyun oynarken bilgisayarım aniden kapanıyor ve sonradan açtığımda sorunsuz açılıyor. Şu ana kadar Battlefield 1, God of War ve League of Legends'da başıma geldi.
Sistemim:

Gigabyte H-61 anakart, i7 3770 işlemci, GTX 1660 Super ekran kartı, 4+4 RAM, 600W Xigmatek PSU ve 500 GB Samsung SSD.

İşlemci genel olarak ısınıyor fakat kapanmasını gerektirecek kadar değil.

Çözüm
Aşağıdaki testi uygula ve test sırasında kapanıp kapanmadığını da söyle.

Sorunu bulduk, işlemcinin fazla ısınması. Soğutucu değişimi şart ve ayrıca hangi macunu sıktın?

Zalman ZM-STC8 sıktım. Peki 90 derece gibi sıcaklarda işlemcinin kendini kapatması normal mi? Çünkü maksimum sıcaklığı bu değil ve bildiğim kadarıyla maksimum sıcaklığa ulaşsa bile tak diye sistemi kapatmak yerine önce kendi gücünü kısıtlıyor. Bir de en azından soğutucu alana kadar bu kapanmalar işlemci veya sisteme bir zarar verir mi?

Zalman ZM-STC8 sıktım. Peki 90 derece gibi sıcaklarda işlemcinin kendini kapatması normal mi? Çünkü maksimum sıcaklığı bu değil ve bildiğim kadarıyla maksimum sıcaklığa ulaşsa bile tak diye sistemi kapatmak yerine önce kendi gücünü kısıtlıyor. Bir de en azından soğutucu alana kadar bu kapanmalar işlemci veya sisteme bir zarar verir mi?

Kullandığın macun da sağlam. Tuhaf, soğutucu montajını kontrol et. Frekansı kısma kısmı doğru ama tek eksik var senin işlemcinin sıcaklığını kısıtlamana rağmen 100'e vurması.

Kullandığın macun da sağlam. Tuhaf, soğutucu montajını kontrol et. Frekansı kısma kısmı doğru ama tek eksik var senin işlemcinin sıcaklığını kısıtlamana rağmen 100'e vurması.

Kısıtlama derken OCCT uygulamasından maksimum sıcaklığı 100 derece yaptım. 100 dereceye geldiğinde kapatıyor yani testi.

Peki Snowman M200 soğutucu nasıldır?

Hocam bu soğutucu güzel ama işlemcinin parası hemen hemen bu kadardı zaten, benim attığım soğutucu kötüyse o fiyat bandında önerebileceğiniz başka bir soğutucu var mı?

Hocam bu soğutucu güzel ama işlemcinin parası hemen hemen bu kadardı zaten, benim attığım soğutucu kötüyse o fiyat bandında önerebileceğiniz başka bir soğutucu var mı?

Attığın soğutucu fiyatına göre iyi. Lakin takması zor bir soğutucu, takarken dikkatli ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı