i7 3770 boştayken 65, GTA 5 oynarken 80 derece oluyor

Hocam nasıl açılıp kapandığını bilmiyorum işlemciyi taktığım gibi kullanıyorum Turbo Boost kapatırsam ısınma konusunda bir miktar düşüş yaşar mıyım ayrıca performansta sıkıntı olur mu?
Zaten değerler normal sıkıntı çıkaracak seviyede değil. TB kapatırsanız bir miktar performans kaybı yaşarsınız ve maks 2-5 derece düşer. TB açık kalsın sıkıntı yok.

Zaten değerler normal sıkıntı çıkaracak seviyede değil. TB kapatırsanız bir miktar performans kaybı yaşarsınız ve maksimum 2-5 derece düşer. TB açık kalsın sıkıntı yok.

Tamam bu arada emülatör oyunları oynayacağım için sanallaştırma kapalı onu açmak istiyorumda bir etki eder mi ekstra ısınma vs.

Hayır. Her zaman sanallıştırmanın açık kalması gerektiğini düşünüyorum.

Hocam bu arada ben GTA 5'i 10, 15 dakika anca oynamışımdır bir anda 75'e çıkıp 80'e doğru yavaş yavaş ilerliyor çok olmasa da 80'in üstünede çıkıyor ısı ben ortalama bir cevap olsun diye 80 yazmıştım normal stok Intel'in Fan'ını kullanıyorum dediğim gibi normalse bu değerler sıkıntı yoktur.

Hocam bu arada ben GTA 5'i 10, 15 dakika anca oynamışımdır bir anda 75'e çıkıp 80'e doğru yavaş yavaş ilerliyor çok olmasa da 80'in üstünede çıkıyor ısı ben ortalama bir cevap olsun diye 80 yazmıştım normal stok Intel'in Fan'ını kullanıyorum dediğim gibi normalde bu değerler sıkıntı yoktur.
Stok fansa bayağı iyi değerler. Sıkıntı yok. +86 derece olunca sıkıntı başlıyor diye biliyorum.

Hocam bu diğer arkadaşın önerdiği Snowman fanını alırsam bu sorunlar gider mi? Ayrıca sessiz çalışsa daha iyi olur benim için çünkü kasa monitörün yanında.
Kule tipi her zaman daha iyidir. Snowmandan herkes memnun diye biliyorum. Muh. arkadaşla aynı değerleri alırsınız.

Geri
Yukarı