i7 3770 GT 1030 sisteme yükseltme önerisi

Cetcik

Picopat
Daha fazla  
Milattan önce kalma i7 3770 GT 1030 12 GB RAM 240 GB SATA SSD'li bir sistemim var. 2500 TL bütçe ile bu sisteme en iyi upgrade nasıl yapılır?

Hocam işlemci değişmek isteseniz RAM ve anakartta değişmek zorunda yanı iyi parça almak ıstersenız butceyı aşar. Ekran kartı satıp yeni bir şey alsanız darboğaz fazla olacak. Önerim biraz bütçe ekleyip sistemi SSD hariç komple değişmeniz olacaktır.

Ya da illaki değişmek istiyorum derseniz 2500TL'ye bulursanız temız RX 5600XT olabilir.
Elinizde olan ekran kartı işlemci anakart ve RAM'ı satarsanız ne kadar eder bilmiyorum ama A320 anakart R3 3300x/r5 5500 ve 8 GB ucuz bir RAM olarak yapabılırsınız. Ama her yöntem de bütçenizi aşar diye düşünüyorum.

Bütçem yok parça değişmek istiyorum derseniz yine aynı şekil eski nesil almak zorunda olacaksınız memnun etmez.

Hocam İşlemciniz gayet iyi şahsen Ekran Kartı değişmeniz en iyisi olur, bütçenizi bir tık aşabilir fakat 2. El RX 6400 bakabilirsiniz, belki SATA SSD güncellemesi olabilir.

Öneriler için teşekkür ederim 2.el GTX 1650 alacağım 1500 TL tanıdıktan 2x8 DDR3 RAM alacağım 560 TL bir de bütçeyi biraz aşıp 480 GB SSD alacağım. Ayrıca eski parçaları satıp yeni kasa alacağım kasanın içinde ne fan var ne de havanın çıkacağı bir yer.

İşlemci-anakart-ram değiştirmek bütçenizi fazla aşar, belki 2. el bulunursa olabilir.
Ya da elinizdeki ekran kartını da satıp 2. el daha iyi bir ekran kartı alabilirsiniz. i7 3770 pek iyi olmasa da halen daha iş görür bence.

Geri
Yukarı