i7 3770 için 1400 TL'ye ekran kartı önerisi

Bütçe
1400
Öyle oldu hocam. Sağ olun.

Teşekkür ederim hocam. Bu arada ekran kartları konusunda sağlam doktora yaptım. :) Bir sorununuz olursa yardımcı olurum. Ama alım-satım konusunda kimseye yardımcı olamam, çünkü kendime hayrım yok. :D

Hocam ASUS mining RX 470 4 GB kartlara neden undervoltage işlemi yapılıyor bilginiz var mı?
Yapılması neyi değiştiriyor?

Hocam ASUS mining RX 470 4 GB kartlara neden undervoltage işlemi yapılıyor bilginiz var mı?
Yapılması neyi değiştiriyor?
Hocam mining kartlarda kart üzerindeki güç yönetimi ya artırılıyor, ya da azaltılıyor. Hatta bunun için kart üzerinde bir switch bile var. Güç kaynağının yetmediği ya da ısının anormal olduğu durumlarda, veya CPU'dan kaynaklı dropları azaltmak için; voltajı manual olarak düşürmek gerekebiliyor.

Hocam mining kartlarda kart üzerindeki güç yönetimi ya artırılıyor, ya da azaltılıyor. Hatta bunun için kart üzerinde bir Switch bile var. Güç kaynağının yetmediği ya da ısının anormal olduğu durumlarda, veya CPU'dan kaynaklı dropları azaltmak için; voltajı manual olarak düşürmek gerekebiliyor.

Hocam diyelim ki aldım fiyat 1250 bu arada tüm BIOS ve ince ayarlarını yaptıktan sonra referans bir RX 470'den güçsüz kalır mı?

Hocam diyelim ki aldım fiyat 1250 bu arada tüm BIOS ve ince ayarlarını yaptıktan sonra referans bir RX 470'den güçsüz kalır mı?
Hocam o kartlar gördüğüm kadarıyla resmen feda ediliyor. Kullandığınız kartın RX 470 ya da başka bir model olması hiç bir şey ifade etmiyor. GPU'nun tüm dengeleri alt üst edilmiş durumda. Bu arada bahsettiğiniz mining kart mı?

Hocam o kartlar gördüğüm kadarıyla resmen feda ediliyor. Kullandığınız kartın RX 470 ya da başka bir model olması hiçbir şey ifade etmiyor. GPU'nun tüm dengeleri alt üst edilmiş durumda.

Hocam alırsam sizi etiketleyerek performansı hakkında konu açacağım bu konuya daha önce denk gelmedim zaten. Fiyatı yüzünden almayı istiyorum 1250TL sonuçta batırmaz kimseyi.
Eğer bu ilana denk gelmeseydim R9 280X alacaktım aynı fiyata.

Hocam alırsam sizi etiketleyerek performansı hakkında konu açacağım bu konuya daha önce denk gelmedim zaten. Fiyatı yüzünden almayı istiyorum 1250TL sonuçta batırmaz kimseyi.
Eğer bu ilana denk gelmeseydim R9 280X alacaktım aynı fiyata.
Hangi ilan hocam?

letgo ilanı hocam yeni yayınlamıştı denk geldi
Valla hocam dikkat edin. Ben yandım, siz de yanmayın. Ben bu kartı onardım ama, GPU ölü olabilirdi. Bunun için bir BGA cihazım yok. Yani kazık yedim ama kısmen şanslıydım. :)

Mining kart konusunda; bu video tavsiyemdir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Valla hocam dikkat edin. Ben yandım, siz de yanmayın. Ben bu kartı onardım ama, GPU ölü olabilirdi. Bunun için bir BGA cihazım yok. Yani kazık yedim ama kısmen şanslıydım. :)

Mining kart konusunda; bu video tavsiyemdir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam videoyu birazdan izleyeceğim ben kartı tanıdık bir bilgisayarcıda sağlam bir test sonrası alacağım adam sisteminde kullanıyor sıfır almış yurtdışından

hocam videoyu birazdan izleyeceğim ben kartı tanıdık bir bilgisayarcıda sağlam bir test sonrası alacağım adam sisteminde kullanıyor sıfır almış yurtdışından
O zaman güzel. Şimdiden hayırlı olsun hocam.

@LAglace Hocam merhaba. Bana arızalı kartı satan vatandaşa son kez ağır sözler yazıp konuyu kapatmıştım. Ve dün bu mesajı göndermiş. Acaba insafa mı geldi, yoksa yine bir üçkağıt peşinde mi sizce? IBAN dolandırıcılığı gibi. Yakınız. Neden buluşalım demiyor da, IBAN istiyor?
Ekran Resmi 2022-10-15 03.57.49.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı