i7-3770 için anakart önerisi

Bütçe
1000

BlackList

Centipat
Daha fazla  
  • Power Supply: Game tech 500W 80+ Bronze.
  • İşlemci: Intel Core i7-3770 3.40 GHz.
  • Ekran kartı: GTX 1660 Super.
  • RAM: 16 GB (2x8Dual) CL9 1333MHz DDR3.

Arkadaşlar tüm parçaları değiştirdim sadece anakart ve işlemci kaldı bilgisayarım sürekli donup kalıyor. Ekran açık şekilde artık anakart arızası olduğunu düşünüyorum. Sistemime uygun DDR3 bir anakart önerebilir misiniz ucuz yollu.

Arkadaşlar tüm parçaları değiştirdim sadece anakart ve işlemci kaldı bilgisayarım sürekli donup kalıyor. Ekran açık şekilde artık anakart arızası olduğunu düşünüyorum. Sistemime uygun DDR3 bir anakart önerebilir misiniz ucuz yollu.

Depolama birimini değiştirdiniz mi?

Evet değiştirdim hatta 2.ye değiştirdim ssd aldım tekrar devam ediyor sorun değiştirmediğim tek işlemci ve anakart kaldı.

Temiz bir H77 işinizi görecektir.
Bakacağım şimdi ona. Formatla bi alakası olabilir mi pc donmasının tüm update ve driverları yüklüyorum ama elimdekinden farklı bir format usbsi ile format atmadım hiç formatın bozuk olma gibi bir durumu olamaz değil mi sonuçta sorunsuz yüklüyor ve açıyor windowsu.

Bilgisayarı az önce Prime 95 ile teste soktum 15 dakika boyunca donmadı 94 derecelere ulaştı ama donma kasma hiç bir şey yok sorun anakarttadır değilmi muhtemelen?

Son düzenleme:
Evet değiştirdim hatta 2.ye değiştirdim ssd aldım tekrar devam ediyor sorun değiştirmediğim tek işlemci ve anakart kaldı.

Bakacağım şimdi ona. Formatla bi alakası olabilir mi pc donmasının tüm update ve driverları yüklüyorum ama elimdekinden farklı bir format usbsi ile format atmadım hiç formatın bozuk olma gibi bir durumu olamaz değil mi sonuçta sorunsuz yüklüyor ve açıyor windowsu.

Bilgisayarı az önce Prime 95 ile teste soktum 15 dakika boyunca donmadı 94 derecelere ulaştı ama donma kasma hiç bir şey yok sorun anakarttadır değilmi muhtemelen?
Overclock yapmam, rami de max 16 yaparım diyorsan H61, yok ben overclock yapabilirim ramde de 20-24 hatta 32 Allah ne verdiyse giderim diyorsan Z77.

Şu mesaj ise güç kaynağı arızasını çağrıştırıyor, güç kaynağı değişimi de yaptın mı?

Overclock yapmam, rami de max 16 yaparım diyorsan H61, yok ben overclock yapabilirim ramde de 20-24 hatta 32 Allah ne verdiyse giderim diyorsan Z77.

Şu mesaj ise güç kaynağı arızasını çağrıştırıyor, güç kaynağı değişimi de yaptın mı?
Evet güç kaynağını da değiştirdim hatta 2 farklı ikiside yeni güç kaynağı ile de denedim ama işlemcide bir sorun olsa prime 95 testinde donmaz mıydı sanırım anakart sorunlu

Yani görmeden bir şey diyemiyorum da anakartı da değiştir bakalım o zaman.
H61 mi H77 mi almalıyım ekran kartını bu sisteme göre?

Elimdeki anakart zaten ECS H61H2-MV

Ama trendyol da vs satılan sadece h61 var aynısı mı alsam anakartın 12-13 sene kullandım bendekini

Biostar, esonic ve turbox var trendyol da hangisini tercih etmeliyim

Son düzenleme:
H61 mi H77 mi almalıyım ekran kartını bu sisteme göre?

Elimdeki anakart zaten ECS H61H2-MV

Ama trendyol da vs satılan sadece h61 var aynısı mı alsam anakartın 12-13 sene kullandım bendekini

Biostar, esonic ve turbox var trendyol da hangisini tercih etmeliyim
H61 16 GB Ram destekler çift ram slotludur genel olarak ve overclock'a çok müsait değildir USB 3.0 desteği de yoktu galiba front panelde. Z77 ise daha çok yönlü versatil bir karttır overclock yapmaya müsaittir, 4 ram slotludur 32 GB'a kadar yükseltme yapabilirsin. Front panelde USB 3.0 destekler. Daha uzar liste de önemli olanlar üç aşağı beş yukarı bu kadar diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı