i7 3770 için anakart önerisi

4Louse

Hectopat
Daha fazla  
  • İşlemci: i7-3770
  • Anakart: Pegatron IPXSB-H61
  • Ekran Kartı: MSI RX 460 4GB
  • RAM: 8GB hangi model bakmadım
  • Hard disk: Seagate 1 TB
  • Güç Kaynağı: CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 450W 80+

Sadece anakartı yeni almak istiyorum. Soketi bilmiyorum, bilen varsa yazabilir mi? Uyumlu anakart önerebilir misiniz? 16 GB RAM önerir misiniz?
İşlemci çok eski diyenler yeni işlemci almayı düşünmüyorum.

Teşekkürler, önerileri bekliyorum :)

Anakart soketi buldum, 1155. Ya da 1150 ve 1151 soketi uyumlu olur mu? Sadece mATX.

H61 anakart uyumlu mudur? RAM DDR3 destekli, DDR3 16GB önerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arabirim güncellemesi ihtiyacınız yoksa ve anakartınız sorunsuz şekilde çalışıyorsa anakart değiştirmek performans açısından size en ufak bir artı sağlamayacaktır. Sadece boşa masraf ve montaj uğraşı. Onun yerine SSD alın.

Arabirim güncellemesi ihtiyacınız yoksa ve anakartınız sorunsuz şekilde çalışıyorsa anakart değiştirmek performans açısından size en ufak bir artı sağlamayacaktır. Sadece boşa masraf ve montaj uğraşı. Onun yerine SSD alın.
16GB Ram için takmak istedim ondan. SSD kaç GB almalıyım?
Anakart için yardım olur musun Link yazıyorum
Quadro H61 H61-l3y Ddr3 Lan O/b Vga Hdmı,usb 3.0 4x Sata2 Pcıexp - n11.com
iyi midir sence? Yeni İşlemci Soğutucu 1155 almalı miyim? işlemci bazen ısınıyor.

Bu işlemci ve grafik işlemci varken 8 GB üstü RAM yükseltmesi çok gereksiz. Performans açısından asla bir katkısı olmaz. 250 GB SSD almanız yeterlidir. 850 EVO almanızı öneririm. İşlemci soğutucu 1155 alacaksın evet.

Samsung 850 Evo 250gb 540mb-520mb/s Sata3 2.5" Ssd (mz-75e250bw) - n11.com
Anakart ve Ram değişmesi gereksiz mi? bunu yerine sadece SSD alsam fayda olur mu? Performans fazla mi olur.
İşlemci soğutucu COOLER MASTER HYPER 412S LGA iyi midir bu?

SSD artık sistemlerin olmazsa olmazı. İşletim sistemi akışını ve oyunlardaki loading sürelerine çok iyi etkisi var. Video düzenleme ve çizim yazılımları gibi programlarda donanım kullanımı daha etkin oluyor. İşlemci fanı olarak Antec A40 PRO almanız o işlemciye fazlasıyla yeterli. Aynı fiyat bandında rakibi olmayan bir işlemci fanıdır.

Antec A40 PRO İşlemci Soğutucu

SSD artık sistemlerin olmazsa olmazı. İşletim sistemi akışını ve oyunlardaki loading sürelerine çok iyi etkisi var. Video düzenleme ve çizim yazılımları gibi programlarda donanım kullanımı daha etkin oluyor. İşlemci fanı olarak Antec A40 PRO almanız o işlemciye fazlasıyla yeterli. Aynı fiyat bandında rakibi olmayan bir işlemci fanıdır.

Antec A40 PRO İşlemci Soğutucu
Tamam teşekkür ederim kısa süre SSD alacağım.
İşlemci fanı A40 PRO önerdiğin ama desteklenen 1155 yazmıyor 1151 var olur mu? 92mm az değil mi 120mm daha iyi değil miydi?

A40 PRO'nun 1155 desteği var. 92mm neden az olsun? İşlemci fanının büyüklüğüne göre fan alınmaz. CFM, DB, fandaki bilya sayısı, bakır ısı boruları sayısı ve kalınlığı daha önemli.

A40 PRO'nun 1155 desteği var. 92mm neden az olsun? İşlemci fanının büyüklüğüne göre fan alınmaz. CFM, DB, fandaki bilya sayısı, bakır ısı boruları sayısı ve kalınlığı daha önemli.
Tamam anlıyorum hemen alıyorum Teşekkür ederim. Bu arada benim Kasa Dark F40

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı