i7 3770 için GTX 1660 Ti mı, 1660 Super mi?

DGNNNN

Picopat
Daha fazla  
Elimde ki sistemin ekran kartını yükseltmek istiyorum. İki ekran kartı arasında kaldım. İnternette araştırdım biraz GTX 1660 Super işlemciyle uyumlu çalışıyor. GTX 1660 Ti ile hafif darboğaz yapıyor. Sizce bu sorun olur mu? Genel anlamda CS:GO oynuyorum ama yeni nesil oyunları da Low ayarlada olsa da oynamak istiyorum. Tek sorunum darboğaz olursa input lag takılma vb. yapar mı tavsiyeleriniz nedir?
Sistemim.
Ekran kartı: GTX 750 Ti.
İşlemci: Intel Core i7 3770.
RAM: 16 GB DDR3 1600 MHz.
PSU: 650W.

Not: Ekran kartını 2.el alacağım.

Hocam ikisi de olur darboğaz yapsın tam verim alamazsınız CS:GO gibi oyunlarda zaten darboğaz olursa grafikleri yükseltirseniz hangisi ucuzsa ikisinden 1 rini alın. Güçleri arasında çok fark yok zaten.

GTX 1660 Ti alıp gereksiz yere ekstra para vermeyin, 1660 Super ile aralarında hiç bir belirgin fark yok, 4500 - 4700 civarindan 1660 superi sıfıra uyguna alabilirsin. Ama işlemcini değiştirmen gerekiyor, o işlemciyle oyunları verimli oynayamazsın.

GTX 1060 üzeri o işlemciye fazla gelecektir. GTX 1660 ailesi ileri dönük bir kart ta değil, ben olsam ya ikinci el GTX 1060 alırdım ya da GTX 1660 fiyatlarda RTX'ya da RX 6000 serisi kartlara bakardım en azından ileri dönük olur.

GTX 1660 Ti alıp gereksiz yere ekstra para vermeyin, 1660 Super ile aralarında hiç bir belirgin fark yok, 4500 - 4700 civarindan 1660 superi sıfıra uyguna alabilirsin. Ama işlemcini değiştirmen gerekiyor, o işlemciyle oyunları verimli oynayamazsın.
İkinci el alacağım diyor. 2.5-3K arasına 1660Ti var. Gayette alınır.

GTX 1060 üzeri o işlemciye fazla gelecektir. GTX 1660 ailesi ileri dönük bir kart ta değil, ben olsam ya ikinci el GTX 1060 alırdım ya da GTX 1660 fiyatlarda RTX'ya da RX 6000 serisi kartlara bakardım en azından ileri dönük olur.
İkinci el alacağım demiş arkadaş niye okumuyor kimse ayıptır sorması 😀 .

Arkadaşlar dediğim gibi ekran kartını 2. el alacağım. İleride sıfırdan sistem toplamayı düşüyorum. Beni en kötü 1 yıl idare etmesi yeter. İşlemcim aslında çok da kötü değil internette ki karşılaştırma videolarına baktığım zaman benim için gayet yeterli görüyorum ama dediğiniz gibi çok da iyi değil. Tek sorunum GTX 1660 Ti alırsam CS:GO'da darboğazdan kaynaklı anlık takılma olur mu benim için bu önemli. Yoksa GTX 1660 Super alıp yoluma devam mı etmeliyim? Baktığım zaman GTX 1660 Ti yüzde 5'lik darboğaz yapıyor gibi. Bu arada monitörüm Zowie XL2411p 144Hz.

Aralarından almayı planladığım ekran kartıları;

i7 3770 ve GTX 1660 Ti testlerini alt tarafa bırakıyorum. GTX 1660 Super için toplu video bulamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hangisi ucuz ise onu al 2. el temiz vesaire arada çok fark yok brom fps %5 olsun %10 olsun ne olacak.darboğaz olsa grafikleri artırırsın takılmada olacağını zannetmiyorum

1660 Ti ile 1660 Super arasında kayda değer bir performans farkı yok 1660 Super alın kalan paranın üstünede ekleyerek Ryzen 5 3600 ya da 2600 tercih edin.

Geri
Yukarı