i7 3770 overclock ile 4,92 GHz ve 68 derece

Zaten hiçbir uygulama Prime95 kadar yüklenmiyor neredeyse. Oyunlarda'da test ettim 49-51 derece arası maksimum.

Dostum ben Adana da yaşıyorum ortam sıcaklığı önemli unsur. Şu an net 32.3 derece ben bile yanıyorum:) o dereceleri alman normal değil anormal (mükemmel) senin oda sıcaklığını bilmiyorum. Ben soğutma ile ilgilenen biriyim 2 uygulama açık 33, 40 dereceler de geziyor. i5-6600K, Custom sıvı soğutma mevcut. Bana uzak değil o sıcaklıklar. Oda sıcaklığını bilmiyorum ama çok iyi. Voltaj vermene rağmen sıcaklık değerlerin güzel.

Dostum ben Adana da yaşıyorum ortam sıcaklığı önemli unsur. Şu an net 32.3 derece ben bile yanıyorum:) o dereceleri alman normal değil anormal (mükemmel) senin oda sıcaklığını bilmiyorum. Ben soğutma ile ilgilenen biriyim 2 uygulama açık 33, 40 dereceler de geziyor. i5-6600K, Custom sıvı soğutma mevcut. Bana uzak değil o sıcaklıklar. Oda sıcaklığını bilmiyorum ama çok iyi. Voltaj vermene rağmen sıcaklık değerlerin güzel.
Doğrudur hocam.Benim odam da sıcak ve kasayı masanın alt kısmına koydum yan tarafları kapalı yani.
Zamanında ben de sıcaklık konusuna takıntılıydım hatta 11700F ile Temmuz ayında yükte 55 derece sıcaklık almışlığım vardır. Konu dışı olacak ama belki de en büyük hatam o sistemi satmaktı... Şimdi çok arıyorum. Benim işlemci boşta 46-49 derece arası geziyor ancak bunun sebebinin sürekli 4,9 GHz'de çalışmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Hava durumu da büyük etken tabii ki. Kış ayında 60-70 derece kullanılan işlemciler için şimdi "90 derece oluyor" diye konu açıyorlar. Bu işlemcinin kış ayında ne olacağını merak etmeye başladım bile :D

Bu arada pompayı full devire ayarladım, diğer kasa ve radyatör fanlarını kıstım. Bu da hem sessiz hem de serin bir sistem için iyi bir taktik.

Yeni konular

Geri
Yukarı