Başarılı Kurulum i7 3770- RX 570 sisteme macOS Ventura

Uzun uğraşlar sonucu benim külüstüre macOS Ventura kurdum. Gayet te güzel oldu. Güvenlik ve Gizlilik bu sürümden sonra aktif olmuyor. Araştırmaya devam.

Ekran Resmi 2022-12-29 06.48.49.png

Yararlanmak isteyenler için EFI paylaştım.
Not: RX 400-500 serisi ekran kartınız varsa, ilk kurulumda siyah ekranda kalırsınız. Paylaştığım Config'te BootArgs komutlarında
-Amd_no_dgpu_accel komutu siyah ekran sorunu için RX 570'i devre dışı bırakır. Ve ilk kurulumda şarttır.
Kurulum sonrası OCLP 0.5.3 ile ekran kartı yamasını uyguladıktan sonra, restart öncesi bu komutu silmelisiniz.
Not2: Config'teki SMBIOS ilk kurulum için ayarlı. Kurulumdan sonra işlemcinize uygun SMBIOS oluşturunuz.
İyi Sosyaller.

Ekran Resmi 2022-12-29 06.49.41.png

Son düzenleme:
Aynı sistemi iknici elden toplamayı düşünüyorum performansı nasıl? iOS emulatörü ve Xcode kullanmak istiyorum son sürüm macOS kullanabilir miyim bu sistem ile takılma donma yaşıyor musunuz?
SSD'ye kurarsanız sorun yaşamazsınız.

Hocam widget'ı nasıl yaptınız? Eski sürümler'deki Dashboard ile yapılabildiğini sanıyordum Ventura'da oluyor mu ki? Ayrıca elinize sağlık : )

Ana ekran'daki hava durumu widget'ı nerden edinebilirim.
Dashboard kullanın öyle yapılabiliyor Mac OS X'de hazır olarak geliyor indirmiyorsunuz. Ama bu program tarih oldu diye biliyorum. Varsa kullanın öyle yapılıyor. Launchpad'e basın arayın belki oralar'da bir yerde bulursunuz. Spotlight ile de arayabilirsiniz Finder ile de.

Ana ekrandaki hava durumu widgeti nerden edinebilirm
Apple Store'dan hocam.

Hocam widget'ı nasıl yaptınız? Eski sürümler'deki Dashboard ile yapılabildiğini sanıyordum Ventura'da oluyor mu ki? Ayrıca elinize sağlık : )

Dashboard kullanın öyle yapılabiliyor Mac OS X'de hazır olarak geliyor indirmiyorsunuz. Ama bu program tarih oldu diye biliyorum. Varsa kullanın öyle yapılıyor. Launchpad'e basın arayın belki oralar'da bir yerde bulursunuz. Spotlight ile de arayabilirsiniz Finder ile de.
Sağ olun hocam. Ben yapmadım, Apple Store'dan indirdim. :)

Araştırmama göre zaten Dashboard tarihin tozlu raflarına kaldırılmış. Hangi program hocam App Store linkini atarsanız sıkıntı olmaz.

Mac'e geçeyim. Atarım linki hocam. Bu Wallpaper'ın en sevdiğim tarafı, eş zamanlı olması. Saate göre hava kararıyor. :)

Mac'e geçeyim. Atarım linki hocam. Bu Wallpaper'ın en sevdiğim tarafı, eş zamanlı olması. Saate göre hava kararıyor. :)
@566156 Hocam siyah çerçeve ile işaretlediğim.
Ekran Resmi 2023-04-06 12.23.58.png

Arama kutusuna wallpaper yazın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı