i7 3770 Sistem aniden kapandı ve açılmıyor

erenddcn21

Decapat
Daha fazla  
RAM
8
Anakart
H61h2mv 1.0
İşlemci
i7 3770
Dün ani şekilde Valorant oynarken bilgisayar kapandı açma düğmesine basınca hiçbir tepki vermiyor.
Kasanın dışına çıkardım 12W kablosunu çıkarınca fanlar dönüyor tekrar takınca aynı tepki yok.

Anakartın kendini koruma moduna vs aldığını düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum.

H61h2mv 1.0 anakart.
i7 3770.

Bundan 1 ay öncede böyle aynı sorun oldu aniden kapandı açılmadı hatta konuda açmıştım bununla ilgili 2-3 gün sonra jumperlarla oynandıktan sonra denediğimde açıldığını gördüm ve 1 ay sorunsuz kullandım.
Sonra malum dün yine aniden kapandı bu yüzden kitlendiğini vs düşünüyorum
Anakart üzerindeki kapasitörlerin vs ya da diğer bileşenler zarar görmüş olabilir.

Poweri başka anakartta denedim bu arada onuda belirteyim powerda sorun yok

Bundan 1 ay öncede böyle aynı sorun oldu aniden kapandı açılmadı hatta konuda açmıştım bununla ilgili 2-3 gün sonra jumperlarla oynandıktan sonra denediğimde açıldığını gördüm ve 1 ay sorunsuz kullandım.
Sonra malum dün yine aniden kapandı bu yüzden kitlendiğini vs düşünüyorum

Poweri başka anakartta denedim bu arada onuda belirteyim powerda sorun yok
O zaman güç kablosunu çekip bios pilini çıkarıp clr bios pinleri ile bios sıfırlama deneyin 12v dediğin kablo cpu güç kablosu ise işlemci ile ilgili sorun vardır çıkarıp tekrar takmayı deneyin

Elimde yedek işlemci vardı değiştirdim sorun işlemcidede değil.

12w dediğim kablo evet cpu güç kablosu.

Clr_cmosu anakart üzerinde tüm bağlantıları çıkarılmışken sağdaki 2 pine taktım sonra soldaki 2 pine geri taktım sonuç aynı pcde tepki yok.
O zaman güç kablosunu çekip bios pilini çıkarıp clr bios pinleri ile bios sıfırlama deneyin 12v dediğin kablo cpu güç kablosu ise işlemci ile ilgili sorun vardır çıkarıp tekrar takmayı deneyin

Elimde yedek işlemci vardı değiştirdim sorun işlemcidede değil.

12W dediğim kablo evet CPU güç kablosu.

CLR_CMOS'u anakart üzerinde tüm bağlantıları çıkarılmışken sağdaki 2 pine taktım sonra soldaki 2 pine geri taktım sonuç aynı PC'de tepki yok.

CPU güç kablosunu takınca sorun olduğuna göre işlemci soket çevresindeki komponentlerde hasar oluşmuş olabilir.

Geri
Yukarı