Çözüldü i7 3770 sistem boot etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahmet BAY

Hectopat
Yer
Kocaeli
RAM
Kingston 2×8 1600mhz cl10
SSD veya HDD modeli
Kioxia
Ekran kartı
Asus Dual rx 580 8gb
Anakart
Asus p7p68-m pro
İşlemci
İ7 3770
Merhaba, kardeşimin bilgisayarında anakartı bozulmuştu. Yeni bir anakart ile değiştirdim ama bu sefer de sistem kendini boot etmiyor. Anakart modeli "ASUS P7P68-M Pro" BIOS ekranına girebiliyorum boot kısmında değişiklik yapsamda sistem kendini boot etmiyor. Flash belleğe ISO dosyası kurdum F8 boot menüsünde de flash bellek görünmüyor. Ne yapmam lazım? Yardımcı olursanız minnettar kalırım.

Sistem parçaları:
i7 3770 ( yeni anakartın BIOS sürümü düşük olduğu için i3 2120 taktım)
ASUS Dual RX 580 8 GB.
ASUS P7P68-M Pro.
Kinsgton 2×8 1600MHz RAM.
240GB + 1TB SSD ve 1 TB HDD.
500W PSU.

IMG-20230828-WA0014.jpeg
IMG-20230828-WA0016.jpeg
IMG-20230830-WA0004.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Disklerdeki SATA ve Power kablosunun tam takılı olduğunu kontrol edin hocam giriş ve çıkışları.

@aghorsty SATA ve Power kablomda bir gevşeme olsaydı BIOS'ta görebileceğimi sanmıyorum.

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Ben son çare format atmak olan yolu tercih ettim. Şu an sistem açılıyor.
Simge gelmez zaten. Başlarken 'Lütfen Bekleyiniz' yazar ve kurtarma bölümü açılır.
Ekrana asus logosu geliyor sonrasında siyah ekranda kalıyorum. Ekranın sol üst köşesinde de tire simgesi yanıp sönüyor. Asus logosundan sonra ekrana yazı gelecek mi diye 30dk bekledim dün.

Farklı bir USB bellek ile Windows kurulumu deneyin.
Çevremde başka bir pc ya da flashbellek yok. Haftasonu bir pc tamircisinde format attıracağım sanırım.

Ekrana ASUS logosu geliyor sonrasında siyah ekranda kalıyorum. Ekranın sol üst köşesinde de tire simgesi yanıp sönüyor. ASUS logosundan sonra ekrana yazı gelecek mi diye 30dk bekledim dün.

Çevremde başka bir PC ya da flashbellek yok. Hafta sonu bir PC tamircisinde format attıracağım sanırım.

Tamam işte hocam boot edecek disk bulamıyor. BIOS'tan boot sekmesine gelip SSD'yi 1. sıraya alıp F10 basıp çıkın bakalım başarılı olacak mı?

Disklerdeki SATA ve Power kablosunun tam takılı olduğunu kontrol edin hocam giriş ve çıkışları.

@aghorsty SATA ve Power kablomda bir gevşeme olsaydı BIOS'ta görebileceğimi sanmıyorum.

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Ben son çare format atmak olan yolu tercih ettim. Şu an sistem açılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı