i7 3770 Sistem oyunlarda kaç FPS verir?

CptnAktas

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
12 GB DDR3 RAM.
SSD veya HDD modeli
120GB SSD.
Ekran kartı
R7 370 4 GB.
İşlemci
i7 3770.
İyi günler sistem birkaç güne elimde olacak.

Böyle özelliklere sahip bir sistemim var. Valorant, Squad, R6, Steam PUBG, BF5, Warzone falan oynayabilir miyim? Oynarsam kaç FPS alırım? İnternette gezindim de tam net bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet oynaman gerekiyor. İşlemcin ekran kartını besliyor. Ve ekran kartı bunları oynatabilecek seviyede.
YouTube'da RX 370 ekran kartı ile ilgili videolar bulabilirsiniz. Sistemle birebir aynı olmasa da AAA oyunlarda pek bir FPS fark yaratacağını düşünmüyorum.

RX değil R7 370 olan model. Testler var fakat tam sistemime göre yok, olan bir video var onda da hep zaten sistem istemeyen oyunlar var. Teşekkür ederim.

Sisteminiz Valorant CS gibi oyunlarda rahatlıkla 150 200 FPS arası verir Steam PUBG'de de orta detaylarda 60 FPS üstü verir diye düşünüyorum ve eğer sistemde sadece 120 GB SSD varsa bir adet 500 GB'lık oyunlar için HDD almanızı öneririrm SSD doldukça sistem yavaşlıyıcaktır daha da önemlisi çok fazla oyun yükleyemezsiniz 120 GB'a 30 GB Windows 20 GB Valorant desek programlarda bir 3 GB falan olsa 70 GB kalıyor ben en az 40 50 GB boş kalması taraftarıyım SSD de yoksa hızı vs düşüyor sanırım sistem ilk aldığımda 9-11 saniyede açılırken şu an 15-18 saniyede açılıyor pek bir fark yok aslında ama en azından bir 500 GB'lık HDD alabilirsiniz bende öyle yaptım 120 GB Kingston SSD'im var 500 GB da WD Blue hard disk böyle çok daha iyi oluyor

Sisteminiz Valorant CS gibi oyunlarda rahatlıkla 150 200 FPS arası verir Steam PUBG'de de orta detaylarda 60 FPS üstü verir diye düşünüyorum ve eğer sistemde sadece 120 GB SSD varsa bir adet 500 GB'lık oyunlar için HDD almanızı öneririrm SSD doldukça sistem yavaşlıyıcaktır daha da önemlisi çok fazla oyun yükleyemezsiniz 120 GB'a 30 GB Windows 20 GB Valorant desek programlarda bir 3 GB falan olsa 70 GB kalıyor ben en az 40 50 GB boş kalması taraftarıyım SSD de yoksa hızı vs düşüyor sanırım sistem ilk aldığımda 9-11 saniyede açılırken şu an 15-18 saniyede açılıyor pek bir fark yok aslında ama en azından bir 500 GB'lık HDD alabilirsiniz bende öyle yaptım 120 GB Kingston SSD'im var 500 GB da WD Blue hard disk böyle çok daha iyi oluyor.

Zaten ek olarak 1TB HDD mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı