i7-3770 sistemde "Intel virtualization Technology" etkin olmuyor

IPaşaI

Decapat
Daha fazla  
Selamunaleyküm.
Gigabyte H61M-S1, BIOS sürümü: F8, i7-3770 CPU, NVIDIA GTX 750 Ti 2 GB 8 GB. Windows 10 Pro, 64 Bit, hard disk 1TB.

Defalarca bilgisayarımı yeniden başlatıp BIOS üzerinden Intel virtualization enable yapmama rağmen, Görev Yöneticisi'neden baktığımda sanallaştırma devre dışı görünüyor, BIOS ayarlarında enable görünüyor. Eski işlemcimde (i3-3220) de aynısı oluyordu. Hyper-v açık da denedim kapalı da denedim ama bir faydası olmadı. Bir ara denediğimde birkaç gün sanallaştırma aktif olmuştu ama sonra tekrar devre dışı görünüyor. Acaba BIOS pilim mi zayıf olduğu için kayda almıyor anlamıyorum. Ama saat vs. güncelleme problemi yaşamıyorum. Dolayısıyla BIOS pilinden olduğunu düşünmüyorum.

Bu sorunla daha önce karşılaşan veya bir tavsiyesi olan var mıdır?

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sanallaştırma kullanan uygulama ile denedin mi? Belki orada yazmıyordur ama etkindir.
Doğrudur denedim. Ama malesef denediğim 3 programda da hep uyarı çıktı: tam performansı almak için sanallaştırma açmanız gerekmekte deyip en basit Android oyunda bile kastı.
Yukarıdaki arkadaşı dediği gibi Vmware'de Windows'a girebiliyorsanız sorun yoktur.
Bahsettiğiniz kullanıcının dediklerini denedim. Ama malesef denediğim 3 programda da hep uyarı çıktı: tam performansı almak için sanallaştırma açmanız gerekmekte deyip en basit Android oyunda bile kastı.

Yeni konular

Geri
Yukarı