i7 3770 Sisteme GTX 1060 ekran kartı takmak

aranyhid

Hectopat
Daha fazla  
Şuan elimde olan sistem:

i7 3770 DDR3
12 GB RAM 1333 MHz
GeForce GTS 450
Anakart: 0GY6Y8
Monitor: 1080p 60 Hz 1ms

Ekran kartini GTX 1060 6 GB yapsam darbogaz yasanir mi? Ayrica RAM, islemci ve anakart cok eski. Bunlari toptan degistirmem mi gerek? Yoksa sadece ekran kartini değiştirmek beni idare eder mi (etse ne kadar, ne olcude eder)?

Sifir bir sistem icin en fazla 3000-3500 TL bütçe verebilirim. Monitor ve kasa dahil degil, PSU dahil. Sago lun simdiden.

Meraktan Not:
Internette bu islemciyle olan videolarda iyi bir ekran kartiyla ultrada 60-70 FPS aliyorlardi ama doğruluğu ne bilmiyorum. Çünkü ayni ekran karti ama daha iyi islemci, RAM ile olan videolarda yine 60-70 FPS aliniyor. Cok tuhaf. Ben pek anlamiyorum bu islerden, su durumun mantikli bir aciklamasi var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz yaşamazsın. Kasa'nın bakımlarını iyi yapıp güzel kullanırsan uzun bir süre daha seni götürür. Sıfır sistem toplarsan çok maliyetli, olur dolar kuru zaten baya arttı sadece GTX 1060 2.000TL civarı. FPS konusuna gelince oyunlarda ekran kartları biraz daha öne çıktığı için o yüzden videolarda yakın FPS görüyorsun işlemcinin ekran kartını beslemesi önemli bir konu. Bazı oyunlarda işlemciyi biraz fazla kullanır. Yani tavsiyem GTX 1060 alıp sistemi yükseltmen ilerde diğer bileşenler yetersiz gelince ekran kartı hariç diğer parçaları değiştirisin.

İşlemcin o ekran kartını çok rahat besler. Bellek miktarında iyi. Yeni sistem toplasan bile bu ekran kartını o fiyat aralığında alamayacaksın. Bence en mantıklı seçim sistemini ekran kartı takarak güçlendirmek. Darboğaz yaşamayacaksın merak etme.

Bu arada eğer sisteminde SSD yoksa mutlaka 240 Gb olsa da almalısın. İşletim sistemini ve sürekli oynadığın oyunu SSD ye kurarsan çok daha fazla keyif alırsın sisteminden.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı