İ7 3770 Stabil 4.3 GHz'e OverClock Testleri

İ7 3770 4.1 GHz stabil.
Ufak dokunuşlarla 4.3 GHz gördüm ama stabil değildi.
Anakart Z77M-D3H IO değişti tamir gördü anakart sıcaklığı ve voltajları yanlış gösteriyor ama olsun.
Sapphire Dual X OC HD7850 ufak tamir gördü ve soğutucusu Asus R7 265 ile değişti daha sesiz şimdi
Core Clock 1089 MHz.
Memory Clock 1450 MHz.
Şimdi soruma gelelim K olmayan seriler OC olmuyordu çarpan kilidi kilitliydi bal gibi oluyor.
OC Resmi.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın voltajları yanlış gösterdiğine emin misiniz? BIOS'da ne kadar voltaj verdiniz? 1.400 den Yukarıya çıkmayın.
Tebrikler bu arada K ibaresi olmayan bir işlemciye nasıl OC yaptınız bilemiyorum.

Çarpan kilitli işlemcide nasıl çarpanı arttırdınız? Cpu-Z Voltaj 2.244 aşırı fazla. Bus değeri oynatmadan çarpan kilitli işlemcide çarpanı artırıp bus değeri ile oynamadan overclock nasıl yaptınız?

Kafamda deli sorular?

İşlemci ve ram e voltaj verilmedi IO entegresi yanmıştı değişti bu nedenle anakart sıcaklığı ve anakart ile olan tüm voltaj bilgilerini fazla gösteriyor (3.3v tu 5.5v 12vtuda 18.3v olarak) çarpan kilidi 41 de ve şuan 4.1ghz stabil pubg oynamaktayım fsb ile oynarsam 4.3ghz gördüm ama stabil değildi.
Anakartın voltajları yanlış gösterdiğine emin misiniz? BIOS'da ne kadar voltaj verdiniz? 1.400 den Yukarıya çıkmayın.
Tebrikler bu arada K ibaresi olmayan bir işlemciye nasıl OC yaptınız bilemiyorum.
evet yanlış gösteriyor eminim IO entegresini sanırım yanlış programladı tamir yapan kişi sıcaklık voltaj parametrelerini fazla okuyor anakart . Hayır voltaj vermedim ramlerim 2x8gb 1600mhz yani ramlari bile 4.1ghz de iken OC yapmadım 4.3ghz fsb yi arttırdığım için ram ve pci-express OC olmuştu.

Son düzenleme:
CPU-Z Benchmark denediniz mi? Voltajı yanlış gösteriyor çarpanı da yanlış gösterme ihtimali var. Çünkü çarpanı kilitli işlemcide çarpanı 41 yapıp overclock yapmışsınız. Cpu-z overclocklu ve overclocksuz deneyip bakın.

Elindeki "K" ibaresi olmayan işlemciye ancak BUS hızından overclock yapabilirsin. Buda çarpanı 41 yapmaz. Aksine BUS hızını "100"den "105" yapar en fazla. Buda 3.90'dan 4.05 GHz demektir. Voltaj değerlerin gerçeği yansıtıyorsa rekorlar kitabına başvurmanı tavsiye ederim. Çünkü 1500V'dan sonra sistem stabilliğini kaybedecek ve aşırı voltajdan ve ısı boğulmasından işlemci köfte olacaktır.

CPU-Z Benchmark denediniz mi? Voltajı yanlış gösteriyor çarpanı da yanlış gösterme ihtimali var. Çünkü çarpanı kilitli işlemcide çarpanı 41 yapıp overclock yapmışsınız. Cpu-z overclocklu ve overclocksuz deneyip bakın.
3.9ghz de benc puanı
Elindeki "K" ibaresi olmayan işlemciye ancak BUS hızından overclock yapabilirsin. Buda çarpanı 41 yapmaz. Aksine BUS hızını "100"den "105" yapar en fazla. Buda 3.90'dan 4.05 GHz demektir. Voltaj değerlerin gerçeği yansıtıyorsa rekorlar kitabına başvurmanı tavsiye ederim. Çünkü 1500V'dan sonra sistem stabilliğini kaybedecek ve aşırı voltajdan ve ısı boğulmasından işlemci köfte olacaktır.
4.1ghz de ısı ve bench puanı
Cpu soğutucu: Cooler master tpc-612 2 fanlı
Kasa: Cooler master masterbox lite 5
Güç kaynağı: Zalman zm-750HP Plus - 80 Plus silver
termal macun: Zalman zm-stg2

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    333,2 KB · Görüntüleme: 153
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    154,4 KB · Görüntüleme: 144
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı