i7 3770 ve 1060 Sistem Toplama

Bütçe
1900

Ardldomakr

Decapat
Bütçem dar, öğrenciyim. Elimdeki PC daha 2 yıllık olmasına rağmen istediğim performansı vermiyor. Şimdi elimdeki sistem laptop özellikleri: Core i5 7300HQ 8 GB RAM GTX 1050 2 GB var. Fakat Battlefield 1 ve PUBG performansı beni pek memnun etmedi. Elime bazı parçalar geçti ve bu parçalarla PC toplama kararı aldım.

İstediğim sistem şöyle:
Intel Core i7 3770 veya bulabilirsem 3770K
12 GB RAM
2 TB HDD
NVIDIA GTX 1060 3 GB

Böyle bir sistem toplamayı düşünüyorum. Anakart ve RAM'ler elimde var, anakartımın modeli ise bu ASUS P8H67-M PRO fakat işlemciden biraz şüpheliyim. İşlemci beni ne kadar götürür diye merak ediyorum. Sonuçta biraz eski işlemci olacak. Sizce böyle bir sistem toplamak mantıklı mıdır? Sadece 2 parça alacağım işlemci ve ekran kartı o kadar. O yüzden bana çok ucuza gelecek denilebilir. 1700-1800 lira civarı olacak, topladığım sistem geleceğe yönelik olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu iki parçayı uyguna bulabilirsen alabilirsin ama uzun soluklu götürme bekleme derim. Kendim 4.nesil Intel'de sorun yaşıyorum saydığın oyunlarda. 3.nesille de sen yaşayacaksındır.

Bu iki parçayı uyguna bulabilirsen alabilirsin ama uzun soluklu götürme bekleme derim. Kendim 4.nesil Intel'de sorun yaşıyorum saydığın oyunlarda. 3.nesille de sen yaşayacaksındır.
benim oyunları yüksek ayarlarda oynama gibi bir takıntım yok yeri gelir çözünürlükten bile düşürebilirim fakat bugün bu işlemciyi biraz ayrıntılı bir biçimde inceledim battlefield 5 ve pubg gibi oyunları oynatabiliyor bu arada bu kadar yüksek grafikli oyunları uzun süre boyunca oynayan bir insan değilim genellikle csgo ve strateji oyunları oynarım elimde parça olduğundan dolayı böyle bir sistem oluşturmak istedim işlemci ve ekran kartı 1300 lira tutuyor sizce uygunmudur ? Aklımda ryzen 5 1600 işlemci kullanmak vardı fakat yeni anakart ve yeni ram almak zorunda kalacaktım ve biraz tuzlu olacaktı.Böyle bir site buldum i7 3770 ile ryzen 5 1600 ile aralarında pek fazla varmıdır ? +%8 gibi birşey yazıyor ama linki bırakıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı