i7 3770 ve GTX 1650 Super sistem yükseltme

homoerectus

Centipat
Bu sistemle LOL'de 30-50 FPS arası alıyorum. CS:GO, ETS, FM gibi oyunlar en düşük ayarlarda bile adam akıllı oynatmıyor. Aynı zamanda GTA V, Watch Dogs gibi oyunları kaldırabilecek şekilde bazı parçaları değiştirmek istiyorum. İşlemcinin yeterli olduğunu düşünüyorum. Anakartım nasıl idare eder mi? Benim aklımda GTX 1650 Super takmak ve beraberinde 8 GB RAM daha takmak var toplamda 12 olacak şekilde. Kafamda bazı soru işaretleri var. İşlemcimle GTX 1650 Super birbirine uyar mı? 8 GB RAM'i alırken dikkat etmem gereken bir şey var mı? Markası ya da diğer özellikleri aynı olmak zorunda mı? Son olarak bu sistem dediğim oyunları rahatça kaldırabilir mi? GTX 1650 Super muadilinde başka ekran kartları da önerebilirsiniz. Fazla soru olduğunu biliyorum hepsini tek tek cevaplarsanız çok sevinirim. Sistem özellikleri:

Ekran kartı: AMD Radeon 7570.

İşlemci Intel(r) Core(tm) i7-3770 CPU @ 3.40GHz, 3401 MHz, 4 çekirdek, 8 mantıksal işlemci.

RAM: 4 GB 1333 MHz DDR3.

Anakart: H61H2-MV.

Güç kaynağı: 300 Watt.

İşletim sistemi: Windows 8.
siste

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartım nasıl idare eder mi?
Evet.

İşlemcimle GTX 1650 Super birbirine uyar mı?
Evet, işlemci bazlı oyunlarda biraz darboğaz yapabilir.

8 GB RAM'i alırken dikkat etmem gereken bir şey var mı?
8 GB DDR3 mümkünse aynı özellikteki RAM'lere bakın, bulamazsanız da yakın özelliktekine bakın.
Ben 4 GB 1333MHz CL9 ve 8 GB 1600MHz CL11 RAM'i birlikte kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım.

Son olarak bu sistem dediğim oyunları rahatça kaldırabilir mi?
Evet, çok rahat.

GTX 1650 Super muadilinde başka ekran kartları da önerebilirsiniz.
5500 XT'ye bakabilirsiniz.

Ayrıca, güç kaynağınız yeterli değil. Değişmesi gerekiyor. 300W ile bu kartları besleyemezsiniz.

Önerim:

En ucuzu bu olur: Hıgh Power Ak Hpe-500br-a12s 500w 85+ Bronze Aktif Pfc Atx - n11.com

Şahsen 100 lira daha verip Corsair VS550 almanızı tavsiye ederim.
Tüm cevaplarınız için teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.
En ucuzu bu olur: Hıgh Power Ak Hpe-500br-a12s 500w 85+ Bronze Aktif Pfc Atx - n11.com

Şahsen 100 lira daha verip Corsair VS550 almanızı tavsiye ederim.
Sanırım dediğiniz gibi bunu almaya karar verdim. Ayrıca 2 gündür kafamda daha da sorular birikti tekrar cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

-Anakartım DirectX 11 destekliyor. Alacağım ekran kartı DirectX 12 bu bir sorun oluşturur mu? Yoksa ekran kartını DirectX 11'e mi çeker?
-Biraz daha araştırdıktan sonra fark ettim GTX 16 Serisi, Windows 7 ve 10'u destekliyor, 8'i desteklemiyor. O yüzden sistemi Windows 10'a yükseltmeye karar verdim. Bu sistemde herhangi bir yavaşlığa sebep olur mu?
-BIOS'u bilgisayarı aldığım günden beri hiç güncellemedim. Parçaları değişmeden güncellemeli miyim? Geldikten sonra mı güncellemeliyim?
-Bilgisayara format atabilirim eğer ki attığımı varsayarsak tüm bu işlemlerin sırası nasıl olmalı (Windows 10'a yükseltme,BIOS güncelleme,Format Atma, Ekran kartı, PSU, RAM) Özellikle bu üç ekipmanı aynı anda mı takmalıyım yoksa RAM önce veya sonra olmalı mı?
Önceki gibi tek tek cevap verirseniz on numara olur.
-Ayrıca 30TL farkla aynı RAM'in soğutuculusunu almamın diğer RAM'e herhangi bi etkisi olur mu ve böyle bir şey yapmam 8GB RAM için gereksiz masraf mı olur yoksa iş görür mü?
Şuan BIOS'um: 4.6.5

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı