i7 3770 ve GTX 970 sisteme güncelleme tavsiyesi

@exTypen Samsung 860 Evo aldım 500 GB. PC'yi hiç formatlamadan SSD'ye Windows kurabilir miyim? Hem HDD'de hem SSD'de. Sonrasında Windows'u sürekli SSD'den açmak için ne yapmam gerekir? Windows'u SSD'den açtıktan sonra HDD'de yüklü oyunları açarken sıkıntı yaşar mıyım?

Bir de sahibinden de ikinci el i7 3770 Fiyatlarına baktım 800-1000 arası. O fiyatlara alan oluyorsa iyiymiş.

Bilen başka bir arkadaşta cevaplayabilir tabii :)

Ek olarak bir de şöyle bir şey var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aklıma şey geldi. Biraz uğraştıracak ama en doğrusu bu olur bence(Tabii çok fazla dosyanız oyununuz yoksa bence format atın). İlk olarak HDD’yi SSD’ye kopyalayın. Bunun için Samsung’un kendi uygulamasını kullanabilirsin. Daha sonrasında HDD’ye format atın. Daha sonrasında SSD’yi boşaltmak isterseniz dosyalarınızı HDD’ye alabilirsiniz. Tabii bu dediklerim şu anki HDD’nizde 500GB’dan daha az dosya var ise olur. Eğer fazla ise artık dediğiniz gibi yaparsınız. Büyük ihtimal olacaktır. Daha önce hiç denemedim ama siz biraz araştırın illaki bununla alakalı bilgi bulursunuz. Ben şu an bilgisayarımda değilim eğer bulamazsanız yarın ben de araştırırım.

PC’yi SSD’den açmak için büyük ihtimal bir şey yapmanıza gerek kalmaz. Windows kurulurken otomatik ayarlıyor. Olmaz ise de BIOS’dan SSD’de bulunan Windows Boot Manager’ı öne alırsınız.

Aklıma şey geldi. Biraz uğraştıracak ama en doğrusu bu olur bence(Tabii çok fazla dosyanız oyununuz yoksa bence format atın). İlk olarak HDD’yi SSD’ye kopyalayın. Bunun için Samsung’un kendi uygulamasını kullanabilirsin. Daha sonrasında HDD’ye format atın. Daha sonrasında SSD’yi boşaltmak isterseniz dosyalarınızı HDD’ye alabilirsiniz. Tabii bu dediklerim şu anki HDD’nizde 500GB’dan daha az dosya var ise olur. Eğer fazla ise artık dediğiniz gibi yaparsınız. Büyük ihtimal olacaktır. Daha önce hiç denemedim ama siz biraz araştırın illaki bununla alakalı bilgi bulursunuz. Ben şu an bilgisayarımda değilim eğer bulamazsanız yarın ben de araştırırım.

PC’yi SSD’den açmak için büyük ihtimal bir şey yapmanıza gerek kalmaz. Windows kurulurken otomatik ayarlıyor. Olmaz ise de BIOS’dan SSD’de bulunan Windows Boot Manager’ı öne alırsınız.
Kesin forumda vardır ben bakayım. Teşekkürler.

PPROEFEARDA kardeşim benim daha yazı yazmayı bilmiyorsun, herkesin hatası vardır özürümü dilerim burada ahmak durumda düşen sensin. Sana yeni nesil oyunları oynatıyor mu oynatıyor ne tatava yapıyorsun ? Gerçi sen zula'dan başka birşey oynamassın. Şu Profil Fotoğrafına bak at gözlüklerini takmış kral :D Ve hala güncelleme alıyor sözde eski ama masa başında yenidir. Bu forumda daha yenisin. Bilmediğin konular hakkında veya devamını okumadığın konular hakkında boş yorum yapıp vakit çalma. Bide bana cahil diyor PROEFEARDA :D
He zula oynuyom daha ne oynadığımı bilmeden yorum yapıyo. Evet cahilsin gtx 960a yeni nesil diyo bence sen zula oynuyosun çünkü bu ekran kartı anca ona yeter. Önce fps değerinin ne olduğunu öğren sonra konuş CAHİL

Geri
Yukarı