i7 3770K sisteme uygun anakart önerisi

Mert Aslan53

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar.
Elimde i7 3770K işlemci,
MSI GTX 1050 Ti OC Edition ekran kartı.
16 GB G.Skill 1600MHz RAM.
Var böyle bir sisteme hem RAM MHz'leri olsun hem de işlemciye overclock yapabileceğim bir anakart tavsiyesi olan var mı? 1155 pin anakartlarda M.2 SSD yeri oluyor mu bilmiyorum olanı varsa onu almak isterim yani olmazsa da canı sağ olsun. Şimdiden teşekkürler. Açıkçası elimde olanı değerlendirmeye çalışıyorum şu anda bilgisayarlar pahalı ve oyunlar gelişiyor bende o yüzden overclockla ve RAM MHz'leri 1600 destekleyen bir anakart arıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben zamanında o işlemciyi Maximus V ile kullandım daha da bunun üstüne yok zaten. Fakat günümüzde bulunur mu bilmiyorum. Ve hayır M2.SSD girişleri olmuyor fakat bu kullanmana engel değil bazı aparatlar var kullanmak için.

Son düzenleme:
Ben zamanında o işlemciyi Maximus V ile kullandım daha da bunun üstüne yok zaten. Fakat günümüzde bulunur mu bilmiyorum. Ve hayır M2.SSD girişleri olmuyor fakat bu kullanmana engel değil bazı aparatlar var kullanmak için.

Teşekkürler bilgi için. O aparatlarda direk SATA'dan taksak aynı performansı veriyormuş galiba öyle okudum. Anakart için sağ olun bakacağım fakat RAM'lerim 1600MHz. RAM'leri 2800e yükseltir miyim bilmiyorum ileride.
Off 2.eli bile sistemimden pahalı :D :D :D
Teşekkürler bilgi için. O aparatlarda direk SATA'dan taksak aynı performansı veriyormuş galiba öyle okudum. Anakart için sağ olun bakacağım fakat RAM'lerim 1600MHz. RAM'leri 2800e yükseltir miyim bilmiyorum ileride.
Hocam sizce bu nasıl sıfır olarak bunu buldum SIFIR+1155 ASUS P8Z77-V LX+32RAM DESTEKLİ+2400 MHZ+4 RAM GİRİŞLİ ATX ANAKART Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Son düzenleme:

Hocam sizce bu nasıl sıfır olarak bunu buldum SIFIR+1155 ASUS P8Z77-V LX+32RAM DESTEKLİ+2400 MHZ+4 RAM GİRİŞLİ ATX ANAKART Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Güzel bir anakart fakat bütçeniz nedir tam olarak?

800'e kadar çıkabilirim. 2.el olsa da olur.
Yani sahibinden'den de baktığımda en kötüsüne bile 300 400 istiyor onların arasında atmış olduğunuzun işlemci soket etiketi duruyor baya kullanılır. Fakat en geç 1-2 yıl sonra yine değişim yaparsınız yükseltmek istersiniz yani.

Yani Sahibinden'den de baktığımda en kötüsüne bile 300 400 istiyor onların arasında atmış olduğunuzun işlemci soket etiketi duruyor bayağı kullanılır. Fakat en geç 1-2 yıl sonra yine değişim yaparsınız yükseltmek istersiniz yani.

Hocam Maximus v buldum bir tane 1000TL'ye satıyor 2.el. Fakat 2.el anakart daha önce hiç almadım bunu test etmem gerek.
Nasıl testler uygularım bilmiyorum.

Hocam Maximus v buldum bir tane 1000TL'ye satıyor 2.el. Fakat 2.el anakart daha önce hiç almadım bunu test etmem gerek.
Nasıl testler uygularım bilmiyorum.
Öncelikle kişinin evinde bir şekilde test edin çünkü bir başka arkadaş test etmeden aldı ve ram girişinin tekinde sorun çıktı. Onun dışında bu anakart zaten elinle zorlayıp kırmadığın sürece eskiyip, bozulabilecek bir kart değil. 1000₺'ye alabileceğin en güzel anakart bu olur. Birçok modifikasyon içeriyor. Eğer test etme şansınız yoksa pinlerin, pci ex girişlerinin veya bir rami 4 farklı kanala da takıp test etmesini istediğinizi söyleyin. Eğer sıvı soğutma kullanacaksanız sıvı soğutma ayağı varsa onu da isteyin. Buna ek olarak anakartın aynasını da isteyin. Mükemmel bir aynası var. Yine ek olarak anakartın kendine entegreli bluetooth-wifi adaptörü var. Anakartla birleşik fakat bir aparat aracılığı ile bağlıyorsunuz. Adını unuttum parçanın. Bunun dışında aldıktan sonra anakartın programını kurarak tek clickte overclock vs. yapabilirsiniz. Masaüstünden fan yönetimini vs. yapabilirsiniz. Fakat ben bios'unun güzelliğinden dolayı bilerek bios'tan ayarlıyordum.

Öncelikle kişinin evinde bir şekilde test edin çünkü bir başka arkadaş test etmeden aldı ve ram girişinin tekinde sorun çıktı. Onun dışında bu anakart zaten elinle zorlayıp kırmadığın sürece eskiyip, bozulabilecek bir kart değil. 1000₺'ye alabileceğin en güzel anakart bu olur. Birçok modifikasyon içeriyor. Eğer test etme şansınız yoksa pinlerin, pci ex girişlerinin veya bir rami 4 farklı kanala da takıp test etmesini istediğinizi söyleyin. Eğer sıvı soğutma kullanacaksanız sıvı soğutma ayağı varsa onu da isteyin. Buna ek olarak anakartın aynasını da isteyin. Mükemmel bir aynası var. Yine ek olarak anakartın kendine entegreli bluetooth-wifi adaptörü var. Anakartla birleşik fakat bir aparat aracılığı ile bağlıyorsunuz. Adını unuttum parçanın. Bunun dışında aldıktan sonra anakartın programını kurarak tek clickte overclock vs. yapabilirsiniz. Masaüstünden fan yönetimini vs. yapabilirsiniz. Fakat ben bios'unun güzelliğinden dolayı bilerek bios'tan ayarlıyordum.
O dediğiniz parçalar yoksa tek anakart varsa sizce 1k verilir mi
O dediğiniz parçalar yoksa tek anakart varsa sizce 1K verilir mi?

Hocam ben alana kadar satıldı ya bir de bu ASUS'un 3 modeli var sizdeki hangisiydi

ASUS Maximus v Extreme​

ASUS Maximus v Formula​

ASUS Maximus v gene​

O dediğiniz parçalar yoksa tek anakart varsa sizce 1K verilir mi?

Hocam ben alana kadar satıldı ya bir de bu ASUS'un 3 modeli var sizdeki hangisiydi.

ASUS Maximus v Extreme​

ASUS Maximus v Formula​

ASUS Maximus v gene​

i7 3770K sisteme uygun anakart önerisi açtığım konu böyle bir sitede aynı şekilde nasıl açılmış bu ne anlamadım Technopat'ta açtığım konu oraya nasıl gidiyor yanlışlıkla buldum bu siteyi. Virüs müdür nedir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı