i7 3770K ve GTX 1050 Ti 0x000000e Mavi Ekran Hatası

12345678

Decapat
Bundan 2 ay önce bilgisayarımı ekran kartı, SSD ve güç kaynağı olmak üzere yükselttim. 2 aydır (Olay Görüntüleyicisi'ndeki bilgilere göre) tam olarak 100 kere çöktü.
Oyunlarda da drop oluyor sürekli. Battlefield 1'de High ayarlarda sabit 60 FPS alıyorum. Ama drop yiyorum arada donuyor.
  • Video izlerken çöküyor.
  • Bilgisayar boştayken çöküyor.
  • Oyun oynarken çöküyor.
Ama mavi ekran yok. Bir üzgün surat ifadesi, QR kod, veyahut mavi renkte bir ekran kısacası hiçbir şey yok! Kafasına göre de döküm dosyası oluşturuyor ama arada sırada.
Döküm dosyasını BlueScreenView ile açtığımda 0x000000e, yani VIDEO_MEMORY_MANAGEMENT_INTERNAL hatası veriyor.
Bir kere de 0x00000116 hatası yani VIDEO_TDR_ERROR hatası verdi.
Ne yapmam gerekiyor? Artık çıldıracağım! İşlemci ve ekran kartı iyi olmasa bilgisayarı camdan aşağı atacaktım!

İşlemci: Intel Core i7-3770K
Ekran kartı: ASUS GeForce GTX 1050 Ti
Anakart: ECS H61H2-MV
RAM: 8 GB (markasını hatırlamıyorum)
SSD: 120 GB (bunun da markasını hatırlamıyorum)
HDD: 1 TB Western Digital WD10EZEX-00KUWA0

Ekran kartının ayarları:
EDjB4D.png

BIOS sürümü güncel. Ekran kartı sürücüsü güncel.
Güncelleme: 0x0000010e döküm dosyası yüklendi.
Mavi Ekran 0x0000010e.rar

Son düzenleme:
Hayır hiç oluşmadı. 628 MB'lık bir dosya daha var ama onu da ben yükleyemiyorum upload hızım 0.50 MBit.

Belki de fanlar kapalı olduğu için çöküyordur, ihtimal veriyor musunuz?

"WhoCrashed" diye bir program buldum, görevi BlueScreenView ile aynı. Aynı zamanda bilgisayar döküm dosyasını oluşturup oluşturmadığını test etmek için kasıtlı bir şekilde mavi ekran verdirebiliyoruz. Sizce deneyeyim mi?

Bilerek hata verdirebilirsiniz fakat bu şekilde oluşan DMP dosyası bizim hatanın asıl nedeni yerine bilerek verdirilen hatayı incelememize sebep olur. Ayrıca biz dosyaları incelerken BlueScreenView dışında başka yazılımlardan da faydalanıyoruz bunu da belirteyim.

Aşağıdaki rehberde yazdığı gibi CCleaner gibi programlar kullanıyorsanız DMP dosyalarını siliyor olabilir.

Minidump Dosyalarını Upload Etme

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı