i7-4510U ısınma sorunu

Sacrifice

Centipat
Laptop bazı oyunlarda işlemci sıcaklığı 85-86 civarında iken bir anda kapanıyor ve laptopun sağ alt köşesinde yer alan ışıklardan uçak modu ve çalışıyor ışıkları yanıyor ekran gidiyor ve PC çalışmaya devam ediyor bunun sorununu çözmemde yardımcı olabilir misiniz?

i7-4510U 2.00GHz
8 GB RAM
Win10Pro
Intel HD Graphics family 2 GB (ekran)
NVIDIA GeForce 840M 2 GB (oluşturucu)

Laptop bazı oyunlarda işlemci sıcaklığı 85-86 civarında iken bir anda kapanıyor ve laptopun sağ alt köşesinde yer alan ışıklardan uçak modu ve çalışıyor ışıkları yanıyor ekran gidiyor ve PC çalışmaya devam ediyor bunun sorununu çözmemde yardımcı olabilir misiniz?

i7-4510U 2.00GHz
8 GB RAM
Win10Pro
Fan temizliği ve termal macun temizliği çözüm olabilir. En basit çözüm olarak ise kaliteli bir Dizüstü bilgisayar soğutucusu iş görür.

Termal macun kurumuştur. Laptop modeline bağlı olarak çok kolay ya da aşırı zor olabiliyor değişim.

Tecrübeli kullanıcıysan kendin deneyebilirsin, değilsen servise gönder değiştirsinler.

i7-4510U 2.00GHz
8 GB RAM
Win10Pro
Aynı sorunu ben de laptopda yaşıyorum. İşlemci aşırı ısınıyor. Büyük ihtimal termal macun falan kurumuştur, fanlar temizlenmeli. Ben laptopla çok çalışmadığım için öyle temizleme gereği duymuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı