i7-4510U sistem nasıldır?

s3xyec

Hectopat
Yer
gaziosmanpasa
Daha fazla  
Merakımdan soruyorum.

• İşlemci - Intel(R) Core(TM) i7-4510U CPU @ 2.00GHz
  • RAM - 4x2GB DDR3 1.6GHz
  • SSD - Ezcool S400 120GB 540-500MB/s
  • HDD - Toshiba MQ01ABF050 500GB
  • Ekran kartı - NVIDIA GeForce 840M
  • İşletim sistemi - Windows 10 Home Single Language

Marka - Lenovo Z5070.

Bu sisteme?/10 kaç verirsiniz? Sadece merak ediyorum, sistemimden memnunum. Bu arada oyun, ders, film, dizi, oyun geliştirme için kullanıyorum.

Bilgisayar piyasası öyle bir hale geldi ki 1500-2000 liralık bir çok bilgisayar da gayet iş görüyor (oyun oynamayanlar için) ama diğer yandan araba alır gibi 50 bin liraya 100 bin liraya da bilgisayaralar var. Yani burada o kadar çok kriter var ki...

Film, dizi, günlük işler için gayet yeterli bir sistem bence... Daha düne kadar aktif kullandığım bilgisayarın özelliklerini yazsam gülersiniz. O bile işimi fazlasıyla görüyordu ki hala çalışıyor sorunsuz. Bu özellikler kesinlikle kötü değil ama tabi A'dan Z'ye her açıdan bakınca kaba bir tabirle orta şekerli bir sistem gibi duruyor benim için. Çok iyi değil belki ama kötü de değil...

Günlük işlerinizi rahatlı görebilecek bir sistemdir. Çerez oyunları rahatlıkla açacaktır fakat yeni nesil oyunları düşük FPS'lerde açacaktır.
Benim puanım: 6/10
Çerez oyunlardan kastınız nedir? Ayrıca cevabınızdan dolayı teşekkür ederim.
Bilgisayar piyasası öyle bir hale geldi ki 1500-2000 liralık bir çok bilgisayar da gayet iş görüyor (oyun oynamayanlar için) ama diğer yandan araba alır gibi 50 bin liraya 100 bin liraya da bilgisayaralar var. Yani burada o kadar çok kriter var ki...

Film, dizi, günlük işler için gayet yeterli bir sistem bence... Daha düne kadar aktif kullandığım bilgisayarın özelliklerini yazsam gülersiniz. O bile işimi fazlasıyla görüyordu ki hala çalışıyor sorunsuz. Bu özellikler kesinlikle kötü değil ama tabi A'dan Z'ye her açıdan bakınca kaba bir tabirle orta şekerli bir sistem gibi duruyor benim için. Çok iyi değil belki ama kötü de değil...
Tamamdır, cevapladığınız için teşekkür ederim.😊

Çerez oyunlar daha çok bilgisayarın işlemcisine yönelen ekran kartını çok harcamayan oyunlardır. Mesela CS:GO Valorant vb oyunlardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı