i7 4700HQ CS:GO FPS dalgalanmaları

caga_89

Kilopat
CS:GO oynuyorum. ThrottleStop programı ile Turbo Boost kapalı iken oyun kasmıyor sorun yapmıyor.
Turbo Boost açıkken ani FPS düşüşleri oluyor. Oyun daha yeni açılmışken, ısınma sorunu yokken bile ani takılmalar oluyor. Sanki çok eski bir laptop gibi oluyor, anormal kasıyor. Ben bu throttle programı ile Turbo Boost kapatıp oynuyorum ama işlemci tam performansta değil. Bu Turbo Boost sorununu çözüp tam performans almanın bir yolu var mı? Çok fark eder mi? İşlemcinin sorununun ne olduğunu anlamama yarayacak bir yazılım var mı?

İşlemci: Intel i7 4700HQ 2.4 GHz işlemci Turboboost 3.4 GHz.

maalesef csgo'dan dolayı csgo sadece 2çekirdek kullandığı için bilgisayarınız çok dolu olmadığını düşürüyor ve hızını düşürüyor bu nedenden dolayı da csgonun da performansı düşüyor,açıkçası güzel bir fps alıyorsanız turboyu kapatın daha rahat oynarsınız adamlar 16senelik motoru kullanıyor dolduruyor ha dolduruyorlar

maalesef csgo'dan dolayı csgo sadece 2çekirdek kullandığı için bilgisayarınız çok dolu olmadığını düşürüyor ve hızını düşürüyor bu nedenden dolayı da csgonun da performansı düşüyor,açıkçası güzel bir fps alıyorsanız turboyu kapatın daha rahat oynarsınız adamlar 16senelik motoru kullanıyor dolduruyor ha dolduruyorlar

bir de video kayıt ettim bir bakar mısın? neler oluyor burada?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bir de video kayıt ettim bir bakar mısın? neler oluyor burada?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Senin de gördüğün gibi turbo açık ve csgo cpu'yu çok kullanamadığı için cpu boşta olduğunu düşünüp 800mhz'ye kadar düşüyor ancak bir süre sonra anlayıp 3.2ghz'ye çıkıyor,bu şekilde sürekli oynadığı için drop giriyor,aynı zamanda cpu'n 3.2ghz'de çalıştığında ısınıyor 90derecelere anlık olarak çıkıyor orada da thermal throttle yapabilir uzun süredir temizlemediyseniz içini açıp temizleyin ve termal macununu da değiştirin

Senin de gördüğün gibi turbo açık ve csgo cpu'yu çok kullanamadığı için cpu boşta olduğunu düşünüp 800mhz'ye kadar düşüyor ancak bir süre sonra anlayıp 3.2ghz'ye çıkıyor,bu şekilde sürekli oynadığı için drop giriyor,aynı zamanda cpu'n 3.2ghz'de çalıştığında ısınıyor 90derecelere anlık olarak çıkıyor orada da thermal throttle yapabilir uzun süredir temizlemediyseniz içini açıp temizleyin ve termal macununu da değiştirin
Temizlik ve termal macun yaptım. Bütün çekirdekleri 3000mhz ye sabitleme yolunu arıyorum şuan
Çünkü, tek tıkla turbo boostu kapatinca 2.4 ghz de bütün çekirdekler 2895 mhz de sabit oluyor ort 80 derece. ve bütün kasma yok oluyor. Bu yüzden ısı bana sorun oluşturmayacak gibi eğer bu mhz sorununu halledersem.

Geri
Yukarı