i7 4702MQ Casper Laptop Aşırı Isınma Sorunu

BlackKeyboard

Hectopat
Herkese merhaba elimde Casper CSY serisi bir laptop var. İçinde i7 4702MQ 16 GB DDR3 RAM Samsung 850 pro 512 GB SSD ve ekran kartı olarak da GT 745m adlı Nvidia'nın ekran kartı var.

Zamanında çok bilgisayar topladım laptop kullandım fakat böyle ısınma sorunu yaşanan bir bilgisayar görmedim ben yazılım, tasarım ve elektronik için kullanıyorum bu bilgisayarı Visual studio, Sketchup gibi programları açınca 90 dereceyi görüyor. Bilgisayarın içini açıp macunları temizledim fanı vs yıkayıp kuruttum her zaman olduğu gibi derecelere baktığımda 10 derece bir düşüş yaşandı yani 80 derece filan.

Fakat anlamadığım bir şey var boşta ise normal sıcaklıkta 40, 45, 50 derece arasında yani bu işle 10 yıldır uğraşıyorum böylesini görmedim bir oyunlarla test edeyim dedim. Benchmark yapayım dedim 101 dereceleri gördüm ve FPS düşmeleri oluyordu sizce sorun nedir bir türlü çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı