i7 4710HQ ve GTX 860M laptop donuyor

sedatums

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarda tüm oyunlar donuyor. Çok araştırdım ama maalesef sorun devam ediyor, GTA V rahat oynanıyor. Geriye kalan tüm oyunlarda sorun yaşıyorum. Zula bile donuyor. Tüm sürücülerim güncel, bilgisayar Windows 10 MSI laptop, yardımcı olabilecek var mı ya? Ekran kartı GTX 860M.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    6,5 KB · Görüntüleme: 47
Sıfırlamayı denediniz mi? Arkada virüs dolayısı ile mining olayları dönüyor olabilir. Görev yöneticisini açıp kullanılmayan işlemlerin görevini sonlandırın ardından performans sekmesinin ekran görüntüsünü buradan paylaşın.

İşlemciniz çok eski nesil ve driver desteklemiyor ayrıca GTX'e kanmayın M modeli laptoplarda oyun değil işlem odaklı bir ekran kartı Zula'daki optimizasyon sorunları yüzünden ve işlemcinizin eskiliği yüznden Zula'da donuyor olabilir ama GTA V'in rahat oynanmasına şaşırdım oyun optimizasyonlarını kontrol edin ve regeditleri kapatın iyi günler

Bakımını yaptırıp yeniden kursanız belki düzelir.

Sıfırlamayı denediniz mi? Arkada virüs dolayısı ile mining olayları dönüyor olabilir. Görev yöneticisini açıp kullanılmayan işlemlerin görevini sonlandırın ardından performans sekmesinin ekran görüntüsünü buradan paylaşın.

Eğer böyle bir virüs varsa acilen laptopunuzu sıfırlayın.

Merhabalar, bilgisayarda tüm oyunlar donuyor. Çok araştırdım ama maalesef sorun devam ediyor, GTA V rahat oynanıyor. Geriye kalan tüm oyunlarda sorun yaşıyorum. Zula bile donuyor. Tüm sürücülerim güncel, bilgisayar Windows 10 MSI laptop, yardımcı olabilecek var mı ya? Ekran kartı GTX 860M.
işlemci eski oynayamazsın diyenlere bakma GTA V açtıysan zula vs de açmalı (oynatmalı) ben sorunun directx den kaynaklanabileceğini düşünüyorum. W10 bazı ekran kartlarında sıkıntı çıkarıyor son çare W8.1 e geçebilirsin.

İşlemciniz çok eski nesil ve driver desteklemiyor ayrıca GTX'e kanmayın M modeli laptoplarda oyun değil işlem odaklı bir ekran kartı Zula'daki optimizasyon sorunları yüzünden ve işlemcinizin eskiliği yüznden Zula'da donuyor olabilir ama GTA V'in rahat oynanmasına şaşırdım oyun optimizasyonlarını kontrol edin ve regeditleri kapatın iyi günler

Evet M modeller zayıflatılmış modeller adı üstünde "Mobile" versiyon ama o kadar da değil yani bu özellikte bir Laptop Zula'da bile kasıyorsa o laptop sıkıntılıdır.

işlemci eski oynayamazsın diyenlere bakma GTA V açtıysan zula vs de açmalı (oynatmalı) ben sorunun directx den kaynaklanabileceğini düşünüyorum. W10 bazı ekran kartlarında sıkıntı çıkarıyor son çare W8.1 e geçebilirsin.
evet nvdia son sürümü yükleyemiyorum hata veriyor. suan 425. ile başlayan sürümü var bilgisayar gta 5 te donmuyor geriye kalan tüm oyunlarda donuyor cs 1.6 bile
bu bilgisayarı ilk aldığımda windows 8 di sonradan 10a çevirildi acaba 8e geri dönmek istesem flasha kurup kendim format atsam olurmu nerden indirebilirim windows 8 dosyasını

İşlemciniz çok eski nesil ve driver desteklemiyor.
4. nesil işlemciler pek eski sayılmaz. 4710HQ dönemine göre oldukça güçlü bir işlemci, hâlâ da gideri var.

GTX'e kanmayın. M modeli laptoplarda oyun değil, işlem odaklı bir ekran kartı.
M olması, ilgili GPU'nun mobil olduğu anlamına geliyor. Ayrıca GTX 860M dönemine göre oyun performansı konusunda oldukça iyidir. Günümüzde de güncel oyunları ayarlar üzerinde biraz uğraşarak oynatabilir.

Konu sahibine gelecek olursak, bilgisayarcıya format attırdığınızı duyunca okumayı bıraktım. USB belleğe kendiniz Windows 10 64 bit ISO dosyasını yazdırın ve kendiniz formatı atın. Muhtemelen korsan kurduğu Windows, sürücüleri güncellemek için kurduğu Driver Booster gibi yazılımlar sorunun kaynağı olabilir.

Format atmak zor bir şey değil, bir yazılım kurmaktan farksız. Sürücüleri de kendiniz kurun.

Sorununuz çözülmezse MSI Afterburner'dan oyun içi değerleri paylaşın.

Geri
Yukarı