Çözüldü i7 4710mq işlemcide çekirdek kullanımı sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Arkadaşlar benim başlıkta belirttiğim gibi i7 4710MQ işlemciye sahip bi dizüstü bilgisayarım var. Geçenlerde fark ettim ki bu işlemci intelin sitesinde (2) 4 fiziksel 8 mantıksal çekirdek olarak görünüyor. Ama benim görev yöneticimde (1) 2 fiziksel 4 mantıksal çekirdek olarak görünüyor. Bilgisayarın kendisi de yüklenen tüm programlar da işlemciyi 4710MQ olarak görüyor. Acaba bu görev yöneticisindeki basit bir hata mı yoksa benim bilgisayarım gerçekten de işlemciyi yarı yarıya mı kullanıyor ?

Not: Froumu ve siteyi kendi arama motorlarından aradım böyle bi soruna cevap olacak bir şey bulamadım, varsa görmediysem affola.

İyi forumlar.

1.png
2.png

Çözüm
Küçük resim olduğu için dikkatimden kaçmış.

Başlat> Çalıştır> Msconfig > Boot Sekmesi > Gelişmiş Seçenekler
Bölümüne girerek 4 olarak ayarlanmış olan işlemci seçeneğinin yanındaki tiki kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatın. Muhtemelen eliniz değmiş ;)
Merhaba.
AIDA 64 ile CPUID bölümünde Hyper-Threading Technology satırı karşısında etkin olun olmadığına bakın, kapalı ise.

Bios ayarlarınıza girin ve Hyper Threading diye bir seçenek var ise enable durumuna alın.

Bölümüne girerek 4 olarak ayarlanmış olan işlemci seçeneğinin yanındaki tiki kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatın. Muhtemelen eliniz değmiş ;)

Çözüm

Çok teşekkürler sorun çözüldü. Ellerinize sağlık beyler. İyi geceler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı