Çözüldü i7 4710mq ve GTX 970M Battlefield 1 Darboğaz

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bekolata

Hectopat
İ7 4710mq, GTX970m ve 8GB RAM'li bir laptopım var. Performansta herhangi bir sıkıntı yok fakat battlefield 1'de FPS'im bazen 45'lere düşüyor ve en düşük ayarlara bile alsam bu durum devam ediyor. Afterburnerla kullanım değerlerine baktığımda GPU %70'lerde CPU kullanımı ise %100'e vurmuş durumda. İşlemci sıcaklık değeri laptop için gayet normal 82-83 dereceye pik yapıyor genelde 78-79 derece civarında. Biliyorum i7 4710mq mükemmel bir işlemci değil fakat böyle bir dar boğaz açıkçası bana garip geldi. Biraz araştırdığımda bu konuyla ilgili bir çok şikayet gördüm fakat bir çoğu oyunun ilk çıktığı zamanlarda ve sonrasında gelen büyük güncellemeden sonra açılan bir konu görmedim. FPS'im 60'a kilitli ve oyun içinden renderdevice.renderaheadlimit ile 0 1 2 3 değerlerini denedim ama sonuç alamadım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı