i7 4770 + ASUS R7 370 4 GB darboğaz olur mu?

Married Man

Decapat
Arkadaşlar merhabalar sistemim saçma sapan bir anlık takılmalar ve FPS düşüşleri mevcut bunun sebebini başlıkta belirttiğim parçalardan mı yoksa başka bir yerde mi hata yapıyorum diye bir de sizlerden öğrenmek istiyorum, aşağıya sistemimi tamamen belirtiyorum, sorunumda GTA V, Zula, ETS 2 gibi oyunlarda oynarken anlık takılmalar veya biranda FPS düşüşlerini görüyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

i7 4770 işlemci.
ASUS R7 370 STRIX Gaming ekran kartı.
ASUS Z87M-Plus anakart.
16 GB DDR3 RAM ( biri 1333 MHz, diğeri 1600 MHz )
1 TB SATA HDD.
Everest horse 916P kasa.
Everest 750W 80+ Power Supply.
Samsung 21.5" S22D300H LED monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemci asla R7 370 ile darboğaz yapmaz. Hatta 4770 için R7 370 hafif bir ekran kartı bile diyebiliriz. Ben 4790 ile GTX 1660 kullanıyorum ve GTA 5 gibi işlemciyi yoğun kullanan oyunlarda en ufak bir darboğaz ve takılma yaşamadım. Yani sorununuz darboğaz değil başka bir nedenden kaynaklı. FPS düşüşlerinin pek çok nedeni var. İlk olarak arka planda çalışan uygulamaları kontrol edin ve virüs taraması yapın. Ayrıca sürücülerin, Windows'un ve oyunların güncel olduğundan emin olun.

O işlemci asla R7 370 ile darboğaz yapmaz. Hatta 4770 için R7 370 hafif bir ekran kartı bile diyebiliriz. Ben 4790 ile GTX 1660 kullanıyorum ve GTA 5 gibi işlemciyi yoğun kullanan oyunlarda en ufak bir darboğaz ve takılma yaşamadım. Yani sorununuz darboğaz değil başka bir nedenden kaynaklı. FPS düşüşlerinin pek çok nedeni var. İlk olarak arka planda çalışan uygulamaları kontrol edin ve virüs taraması yapın. Ayrıca sürücülerin, Windows'un ve oyunların güncel olduğundan emin olun.
Yeni format atıp birkaç program birde bu oyunları yükledim başka hicbirsey yapmadım ama anlayamadım bende neden böyle bir sorunla karşılaştığımı? Bütün sürücülerimi guncelledim hatta ekran kartının programıyla standart,esport,oyun modlarını da denedim ama sonuç nafile...

Yeni format atıp birkaç program birde bu oyunları yükledim başka hicbirsey yapmadım ama anlayamadım bende neden böyle bir sorunla karşılaştığımı? Bütün sürücülerimi guncelledim hatta ekran kartının programıyla standart,esport,oyun modlarını da denedim ama sonuç nafile...
Güç kaynağındaki dalgalanma da FPS düşüşüne sebep olur ve güç kaynağınızın markası da maalesef kalitesiz. Sorun bundan da kaynaklanabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı