i7-4770 işlemci için ekran kartı önerisi

Ucu ucuna yeter hocam 1060 için.
Bişey daha sormak istiyorum, bugün yeni bir işlemci aldım da, işlemci hızına baktığımda gösterilen 3.40 ama sol tarafta 3.89 falan gösteriyor. Bu neyden kaynaklı olabilir. İşlemciyi ikinci el aldım.

Power konusunda sorun yaşamak yada almak istemiyorsanız 1650 Super mantıklı bir alternatif.
Anakartımla uyumluluk sorunu yapmaz değil mi bu kartlar, bilgim olmadığından soruyorum.

Dosya Ekleri

• B2E83398-E88A-40BF-895F-BA8304FD71DD.jpeg
    B2E83398-E88A-40BF-895F-BA8304FD71DD.jpeg
    44,2 KB · Görüntüleme: 17
Bişey daha sormak istiyorum, bugün yeni bir işlemci aldım da, işlemci hızına baktığımda gösterilen 3.40 ama sol tarafta 3.89 falan gösteriyor. Bu neyden kaynaklı olabilir. İşlemciyi ikinci el aldım.
İşlemcinin stok hızı 3.40ghz boost hızı 3.90.
genelde işlemciler tam yazanı görmez 3.86 gibi sayılarda kalır, yani normal bir durum sorun yok.

bahsi geçen tüm ekran kartlarını kullanabilirsiniz.

İşlemcinin stok hızı 3.40ghz boost hızı 3.90.
genelde işlemciler tam yazanı görmez 3.86 gibi sayılarda kalır, yani normal bir durum sorun yok.
Hocam teşekkür ederim cevaplarınız için, bir de bu kartlar benim anakartımla uyumlu değil mi? Farkediyor mu, mesela benim anakartım ddr3 bazı kartlarda gddr5 falan yazıyor. Uyumlu mu değil mi onu nasıl anlıyoruz.

Gtx 970 de alınabilir kötü bir kart değildir.

Gtx 970 de alınabilir kötü bir kart değildir.
elbette 970 gayet güzel kart 1400-1500 liralara görünce alıp kenara koyası geliyor insanın yedek dursun diye, ancak arkadaş için olabildiğince güncel yıpranmamış olması daha avantajlı gibi duruyor. 1650 Super elindeki power supply özelinde hem daha güncel hem daha verimli olur gibi.

elbette 970 gayet güzel kart 1400-1500 liralara görünce alıp kenara koyası geliyor insanın yedek dursun diye, ancak arkadaş için olabildiğince güncel yıpranmamış olması daha avantajlı gibi duruyor. 1650 Super elindeki power supply özelinde hem daha güncel hem daha verimli olur gibi.
Hocam bir kart buldum. Rx570 8GB 256 bit, sizce bu kartı almalı mıyım? Çok temiz duruyor. Ayrıca fiyatı(1600) uygun geldi. Darboğaz sorunu olur mu?

Hocam bir kart buldum. Rx570 8GB 256 bit, sizce bu kartı almalı mıyım? Çok temiz duruyor. Ayrıca fiyatı(1600) uygun geldi. Darboğaz sorunu olur mu?
Marka model nedir, 8GB bir RX570 olması, hâla 1080p oyun oynatabilmesi avantajlı. Darboğaz yaşamazsınız, güç konusunda belki biraz endişeniz olabilir ufak ihtimal. Cihaz söylendiği gibi temiz ise alınabilir.

Marka model nedir, 8GB bir RX570 olması, hâla 1080p oyun oynatabilmesi avantajlı. Darboğaz yaşamazsınız, güç konusunda belki biraz endişeniz olabilir ufak ihtimal. Cihaz söylendiği gibi temiz ise alınabilir.
Saphıre pulse radeon gddr5 dual hdmı/dual DP OC W/BP

Saphıre pulse radeon gddr5 dual hdmı/dual DP OC W/BP
Satın alınabilir, oyun oynanabilir. Ben 5xx serisi kartlara genelde çok yorulmuş ve bios müdahaleli olduklarından dolayı pek sıcak bakmıyorum. Elbette almak istediğiniz kart konusunda satıcı ve kartın kendisi size güven veriyorsa üzmez.
Ama sizin yerinizde olsaydım biraz daha fazla verip GTX1060 6GB bakardım.

Satın alınabilir, oyun oynanabilir. Ben 5xx serisi kartlara genelde çok yorulmuş ve bios müdahaleli olduklarından dolayı pek sıcak bakmıyorum. Elbette almak istediğiniz kart konusunda satıcı ve kartın kendisi size güven veriyorsa üzmez.
Ama sizin yerinizde olsaydım biraz daha fazla verip GTX1060 6GB bakardım.
Tamamdır, düşüneceğim. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı