i7 4770 işlemcimin hızının stabil çalışmasını istiyorum

VanquisheR_

Kilopat
Makaleler
21
Merhaba arkadaşlar elimdeki işlemci Intel i7 4770 ve ASUS H81M-PLUS anakartını kullanmaktayım. Ben İşlemcime Turbo-Boost yaptım güzel fakat 3.6GHz ile 3.9GHz arası gidip geliyor. Ben ise bunun bir nebze stabil kalmasını istiyorum. Voltaj mı vermem gerekli ? +Stok fan kullanmaktayım. Boşta 45 Yük altında 70-65 civarı.

O işlemciye stok soğutucu ile voltaj veremezsiniz, sıcaklık değerleri uçaşa geçer.

Ayrıca ben senin demek istediğini anladım, sürekli olarak sabit frekans görmek istiyorsun, CPU-Z programında baktığında sürekli olarak yüksek frekans değeri görmek istiyorsun.
Eğer istediğin bu ise Turbo Boost teknolojisini Disable yapıp Manuel olarak frekans değeri giriniz.

Ancak stok soğutucu ile hiç de mantıklı bir girişmde bulunmamış olursun.

Teşekkür ederim sizlere. Umarım MSI GTX970 kasaya sığmaz da yenisini alırım ve sonra da işlemci soğutucusunu alırım inşallah. GTX970 hayal değil. Faturası vardır :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı