i7 4770 İşlemciye Uygun Anakart Önerisi

yerdeaslanyatar

Kilopat
Merhaba, şu anda kullandığım kasadan ve anakarttan pek memnun değilim, şu anda kullandığım işlemci ''Intel(R) Core(TM) i7-4770 3.4 GHz''. Zalman Z3 Plus adlı kasayı almayı planlıyorum kasa baya geniş.
Peki hangi anakartı alırsam benim işlemcime uyar? Pek anlamıyorum. Konuyu yanlış yere açtıysam da çok özür dilerim

Not: Alttaki linkte belirttiğim anakart benim işlemcime uyar mı, ve işlemcim iyi bir işlemci mi ?

Z97 GAMING 3 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar

İşlemcinizin zaten çarpan kilidi kapalı Z97 yonga seti olan bir anakart almanıza gerek yok. Ne demek anlamadım, alsam güzel olmaz mı işlemcim iyi bir işlemci değil mi?

İşlemcinizin zaten çarpan kilidi kapalı Z97 yonga seti olan bir anakart almanıza gerek yok. Ne demek anlamadım, alsam güzel olmaz mı işlemcim iyi bir işlemci değil mi?

İşlemciniz OverClock edilebilecek bir işlemci değil. Bu sebeple OverClock yapılacak bir anakart almanıza gerek yok demek istiyor arkadaşlar. H97 gayet yeterli bir anakart.

@EminBey İşlemciniz ile zaten OC yapamayacaksınız Z serisi anakartlar OC yapmak amacı ile üretilmiş anakartlar yani boşuna fazladan para vermenize gerek yok. Ayrıca işlemcinin gayet iyi ve performanslı bir işlemci.

OC konusunu anladım sağolun. İlerde daha iyi bir işlemci alabilirim ve arasında çok bi fiyat farkı yok ileri görüşlü olarak alsam iyi olmaz mı?

Daha iyi bir işlemci olarak 4790K alabilirsiniz ancak o işlemciye O.C. yapmanızı gerektirecek bir işlem olacağını düşünmüyorum. Ancak kararlıysanız Z97 anakartları da tercih edebilirsiniz uyumludur.

H97-Plus veya H97M-Plus işinizi görecektir ayrıca çarpan kilidi açık bir işlemci alırsanız OC'de yapabilirsiniz, tabii BIOS sürümünü en güncel sürümünü yüklerseniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı