i7-4770 sistem yükseltme

KeaLegend

Hectopat
Merhabalar, 4 - 5 sene önce ASUS kasası satın almıştım, yedek olarak kullanıyordum dün Windows 10 işletim sistemi kurdum.

Aida kurmuştum birkaç ekran görüntüsü aldım.

Bu bilgisayara ne parçaları alabilirim, neler takabilirim önerileriniz, düşünceleriniz, fikirleriniz nedir?

zPj2U9.png

pmxoQO.png

OknfSi.png

KTWr5h.png

dZo3Py.png

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
16GB DDR3 RAM alıp ekran kartı olarak GTX1650S ve SSD ile devam edebilirsiniz. Ancak 16GB DDR3 RAM'ler 600-700 lira iken aynı RAM'ın DDR4 versiyonu 500 lira. Yani fazlaca gereksiz olur o kadar para vermek. Bulabiliyorsanız elinizdeki RAM'ın aynısından bulun derim.

16GB DDR3 RAM alıp ekran kartı olarak GTX1650S ve SSD ile devam edebilirsiniz. Ancak 16GB DDR3 RAM'ler 600-700 lira iken aynı RAM'ın DDR4 versiyonu 500 lira. Yani fazlaca gereksiz olur o kadar para vermek. Bulabiliyorsanız elinizdeki RAM'ın aynısından bulun derim.
Elimdeki RAM 'in bir adet 8 GB bulup takmam mı gerekiyor yoksa direk 16 GB mı almalıyım? DDR3 RAM bu yüzden DDR4 RAM alırsam uyumsuzluk yapmaz mı?

Anakartınız DDR3 destekliyor, yeni bir DDR3 alırsanız eğer 16GB almanızı öneririm fakat 700 lira gibi fiyatları var. Bu fiyatı verene kadar DDR4 RAM alınabilir fakat buna da işlemci ve anakartınız müsade etmiyor. Bu yüzden en azından elinizdekinin aynısından almanız daha iyi olur, en nihayetinde yedek bilgisayarınız olduğu için aşırı masraf yapmamış olursunuz.

Anakartınız DDR3 destekliyor, yeni bir DDR3 alırsanız eğer 16GB almanızı öneririm fakat 700 lira gibi fiyatları var. Bu fiyatı verene kadar DDR4 RAM alınabilir fakat buna da işlemci ve anakartınız müsade etmiyor. Bu yüzden en azından elinizdekinin aynısından almanız daha iyi olur, en nihayetinde yedek bilgisayarınız olduğu için aşırı masraf yapmamış olursunuz.
Aynı 8 GB RAM 'den bir tane daha alacağım, başka bir önerin var mı?

Ekran kartı olarak GTX1650S ve SSD.

İlgin için çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı